Formule 1

Miljoenenruzie tussen McLaren en Alex Palou eindelijk beslecht na slepende rechtszaak in Londen

Uitgegeven door Peter Vader • 28 februari 2026 07:44

De soap rond McLaren en coureur Alex Palou is eindelijk ten einde. Het Britse raceteam heeft een definitief akkoord bereikt met Chip Ganassi Racing over de miljoenenkwestie die al maanden boven de markt hing. De zaak draaide om contractbreuk en liep zo hoog op dat de strijd werd uitgevochten bij het High Court of Justice in Londen.

Alex Palou F1 McLaren
Alex Palou gaf toe dat „de kwestie anders had kunnen worden aangepakt in de zomer van 2023” en dat „McLaren aan alle verplichtingen had voldaan”.

Contractbreuk
De rel begon in de zomer van 2023, toen Palou zijn afspraken met McLaren niet nakwam en in plaats daarvan een nieuw contract tekende bij Ganassi. Zijn verklaring: hij zou zich hebben gerealiseerd dat hij nog niet klaar was voor de Formule 1. Daarbij speelde ook mee dat rookie Oscar Piastri indruk maakte bij McLaren. De Britse renstal pikte dat niet en eiste een schadevergoeding wegens misgelopen inkomsten in zowel IndyCar als de Formule 1. Hoewel de rechter de Formule 1-gerelateerde claims afwees, behaalde McLaren toch een stevige overwinning. Palou moet maar liefst 10.194.844 dollar betalen wegens contractbreuk, onder meer voor salaris, sponsorincentives en een bonus van General Motors. Met aanvullende sponsorafspraken kan dat bedrag oplopen tot 12,6 miljoen dollar, fors minder dan de bijna 20 miljoen die McLaren aanvankelijk eiste, maar nog altijd een gevoelige tik.

Eindelijk akkoord
Na het vonnis van 23 januari werd er stevig dooronderhandeld tussen de teams. Uiteindelijk kwam er een „definitief akkoord”, al blijft het exacte bedrag geheim. McLaren-CEO Zak Brown reageerde opgelucht: „Ik ben erg blij dat we een definitief akkoord hebben bereikt met Chip Ganassi Racing nadat een Britse rechter zich in januari in ons voordeel heeft uitgesproken. Ik wil het team dat zoveel maanden direct aan de zaak heeft gewerkt bedanken en iedereen die ons tijdens het hele proces heeft gesteund. We zijn blij dat we nu weer op de baan kunnen vechten en ons kunnen richten op wat een spannend IndyCar-seizoen zal worden.”

Ganassi verbreekt stilte
Ook teambaas Chip Ganassi liet van zich horen: „Ik ben blij te bevestigen dat we een definitief akkoord hebben bereikt met McLaren Racing na een uitspraak van de Britse rechter in januari. Ik kan niet vergeten wat er is gebeurd en ik ben blij dat de kwestie is afgerond. Met de wijsheid van achteraf hoop ik dat Alex heeft geleerd dat het belangrijk is om goede mensen om zich heen te houden, wat hij nu doet, zodat de gebeurtenissen van 2023 zich nooit meer herhalen. Ik wil Zak en McLaren Racing bedanken dat ze ons de kans hebben gegeven deze kwestie achter ons te laten en ons volledig te concentreren op het spannende IndyCar-seizoen dat voor ons ligt.” Palou zelf gaf toe dat „de kwestie anders had kunnen worden aangepakt in de zomer van 2023” en dat „McLaren aan alle verplichtingen had voldaan”.

Zak Brown F1 McLarenMcLaren-CEO Zak Brown: „Ik ben erg blij dat we een definitief akkoord hebben bereikt met Chip Ganassi Racing nadat een Britse rechter zich in januari in ons voordeel heeft uitgesproken."



Bekijk ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met Jos en Max Verstappen. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS