Mick Schumacher is positief gestemd over het 2022-seizoen en over de nieuwe Haas VF-22
Uitgegeven door Frank Korsel • 15 maart 2022 09:23
Het is geen gemakkelijke periode voor het team van Haas. De afgelopen weken heeft het team een aantal moeilijke beslissingen moeten maken, zo is er besloten om afstand te nemen van zijn Russische coureur, Nikita Mazepin, zijn hoofdsponsor én tevens titelsponsor van het team Uralkali. Ondanks de tegenslagen wist Mick Schumacher op de laatste dag van de test een respectabele tijd te noteren. Ook de vervanger van Mazepin, Kevin Magnussen liet snelheid zien in de VF-22.
Afgelopen seizoen bungelde het team van Haas onderaan de ranglijsten. Het team eindigde troosteloos onderaan en verschoof de focus al snel van de 2021-auto naar de 2022-bolide. Toch verliep de aanloop naar de openingsrace van 2022 door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne ook hobbelig. Na afstand te hebben gedaan van coureur en hoofdsponsor moest het team op zeer korte termijn op zoek naar een nieuwe coureur. Het team koos voor Kevin Magnussen, die tussen 2017 en 2020 al reed voor het Amerikaanse team.
Door problemen met een vliegtuig miste het team de eerste ochtend van de test in Bahrein. Haas werd hiervoor gecompenseerd en mocht op vrijdag en zaterdag wat langer doorrijden om toch aan de 24 uur aan tracktime te komen. Ondanks dat tijden momenteel niet veel zeggen is het voor het team toch een opsteker om te zien dat ze er goed bijzitten.
Mick Schumacher, zoon van Formule 1-legende Michael, kijkt tevreden terug op de testdagen. "We hebben duidelijk niet zoveel gereden als we hadden gehoopt, maar het was een kwestie van of we snel zijn of niet, en die signalen zijn positief, want snel zijn we...", zo laat Schumacher weten aan F1i.com. "We hebben een goede auto. We hebben iets waarmee we kunnen werken. Het maakt iedereen heel blij en trots, dat we dat hebben bereikt. Nu moeten we het op de baan laten zien wanneer het ertoe doet en dat is volgend weekend. Ik kijk er erg naar uit naar wat er dit jaar gaat komen."




