Formule 1

Michael Schumacher neemt schuld op zich: "Ik kreeg het niet voor elkaar"

Uitgegeven door Robin Trotsenburg • 24 juni 2012 08:14

VALENCIA – Michael Schumacher is er niet in geslaagd om door te dringen naar het derde deel van de kwalificatie. In het Spaanse Valencia wist de illustere zevenvoudig wereldkampioen F1 zijn ervaring niet te benutten, waardoor hij bleef steken op een twaalfde plaats. Desondanks was het gat naar teamgenoot Nico Rosberg, die de snelste tijd klokte in Q2, nog geen drie tienden van een seconde. Dat zo weinig tijd een wereld van verschil maakte in Valencia, was overduidelijk.


“Wat zat het in deze kwalificatiesessie dicht bij elkaar”, blikte Schumacher terug op de zaterdagmiddag. “Natuurlijk ben ik niet bepaald blij dat ik niet door Q2 ben gekomen, maar dat is geheel aan mij te wijten. Ik kreeg mijn ronde niet voor elkaar. In mijn eerste run was ik te agressief in bocht 12 gedurende mijn eerste geklokte ronde. De tweede moest worden afgebroken, omdat de conditie van de banden niet goed genoeg meer was om te verbeteren.”

“Daarna was ik iets te conservatief in de tweede run en dat kostte ons plaatsen, want de tijden zaten zo dichtbij elkaar vandaag. Aan de andere kant opent mijn startplaats wel strategische mogelijkheden voor morgen. Ik heb nieuwe sets banden beschikbaar, wat het positieve aspect is aan mijn situatie. We zullen daar zeker het beste van maken.”

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS