Mercedes W13 van Lewis Hamilton door technisch onderzoek van FIA heen
Uitgegeven door Frank Korsel • 7 april 2022 10:45
Regerend construceurskampioenen Mercedes hebben het er maar lastig mee, de W13. De nieuwe Mercedes heeft enorm veel last het nieuwe fenomeen porpoising. De coureurs, Lewis Hamilton en George Russell kunnen, maar moeilijk wennen aan de nieuwe auto.
Afgelopen race in Saudi-Arabië kwalificeerde Lewis Hamilton zich op de zestiende positie op de grid. Na een tegenvallende race kwam de zevenvoudig wereldkampioen dan ook niet verder dan de tiende positie in de race.
Na afloop van de Grand Prix in Jeddah werd de auto van de Brit binnenstebuiten gekeerd. Zijn Mercedes W13 werd namelijk geselecteerd voor een grondige controle. Sinds 2021 voert de FIA deze onderzoeken uit. Het team van de technische directeur Jo Bauer onderzocht de voorzijde van de Mercedes. Uit de documenten van de FIA die in Australië werden gepubliceerd blijkt dat er niets illegaals is gevonden. Dit is dan ook het enige positieve wat Hamilton over zal hebben gehouden van het weekend.




