Formule 1

Mentaliteit Lando Norris tegenovergestelde van Lewis Hamilton in titelstrijd

Uitgegeven door Bas Kaligis • 4 november 2025 05:46

Lando Norris gaat volgens James Hinchcliffe op een sterk contrasterende manier om met tegenslagen vergeleken met Lewis Hamilton. De voormalig IndyCar-coureur gelooft dat Mexico een "cruciaal" moment was in de titelstrijd van 2025. Norris werd leider in het wereldkampioenschap na een dominante overwinning in de Grand Prix van Mexico. De manier waarop de Brit met tegenslagen omgaat wordt als opvallend verschillend beschouwd ten opzichte van zijn landgenoot Hamilton.

Lando Norris McLaren F1

Norris nam de leiding in het puntenklassement voor het eerst sinds de Grand Prix van Saoedi-Arabië, toen hij vorig weekend een onberispelijke zege boekte op het Autódromo Hermanos Rodríguez. Hoewel Norris eerder tekenen van mentale kwetsbaarheid heeft getoond in gespannen situaties, vooral tegen Max Verstappen in 2024, krabbelde de Brit steeds weer op na tegenslagen zoals zijn botsing met Piastri in Canada, dominante optredens van de Australiër en zelfs een verwoestend mechanisch defect terwijl hij op de tweede plaats reed in Zandvoort. Met nog vier raceweekenden te gaan valt Norris' opleving samen met een terugval van Piastri in recente races, terwijl Verstappens vorm zodanig is dat de Nederlander een levensvatbare, zij het onwaarschijnlijke, uitdager blijft.

Norris toont geen tekenen van dezelfde mentale zwakte die eerder een hindernis voor hem was in gevechten. Hinchcliffe, voormalig IndyCar-ster en huidig F1-commentator, gelooft dat de Brit een aanpak heeft gekozen die in schril contrast staat met die van Hamilton, de meest recente Britse F1-wereldkampioen. Tijdens een discussie in de F1 Nation-podcast suggereerde presentator Tom Clarkson dat Norris afleiding zoals fotografen en camera's, sociale media-drukte heeft geblokkeerd en dat de McLaren-coureur meer doelgericht is geworden naarmate een eerste titel verleidelijk dichtbij komt.

"Ik denk dat het per coureur verschilt", reageerde Hinchcliffe. "Volgens mij behoort Lando tot de laatste categorie. Hij heeft ontdekt wat voor hem werkt. Zelfs wanneer hij slechte dagen heeft gehad dit jaar, komt hij nog steeds naar de mediazone. Hij kan nog steeds een grap maken, hij kan nog steeds glimlachen. Het is precies het tegenovergestelde van Lewis. Lewis heeft een slechte dag, je hebt geluk wanneer je drie woorden uit hem krijgt. Lando zal nog steeds glimlachen: 'Ja, hey, die was bagger, weet je?' Ik denk dat dat een bewuste keuze van hem is geweest, om licht te zijn, omdat ik denk dat hij goed presteert wanneer hij licht is."

Met Norris onaantastbaar in Mexico, waar hij met een voorsprong van dertig seconden naar de overwinning reed na pole position, stond deze prestatie in schril contrast met een ingetogen optreden van Piastri die vanaf de zevende startplek vijfde werd. Er is een patroon ontstaan in recente races waarbij Norris de overhand heeft op Piastri, waardoor hij een achterstand van 34 punten heeft omgezet in een voorsprong van één punt sinds de Grand Prix van Nederland. Hinchcliffe gelooft dat, ondanks Piastri's bewering dat er niets is veranderd in zijn aanpak, de druk van het aan de leiding gaan mogelijk een rol heeft gespeeld in zijn prestaties.

Met Norris die het veld verpletterde in Mexico, suggereerde Hinchcliffe dat de race een keerpunt in het kampioenschap zou kunnen blijken. "Ik denk dat we na Abu Dhabi op deze race kunnen terugkijken en deze als behoorlijk cruciaal kunnen beschouwen. Dit zou Norris in een heel andere versnelling kunnen schieten, of nu liggen de ogen op hem gericht en denkt Oscar: 'Ik bescherm geen voorsprong meer, de enige manier waarop ik dit terugpak is door aggressief te zijn', en we zien hem terugkomen", aldus Hinchcliffe.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS