Max Verstappen ziet Lando Norris uitvallen, maar denkt nog niet na over kampioenschap: “Bekijken het race per race”
Uitgegeven door Frank Korsel • 15 juni 2025 19:55
Max Verstappen is als tweede geëindigd in de Grand Prix van Canada. De Nederlander reed een sterke openingsfase en bleef lang binnen DRS van George Russell. Toch bleek hij in het vervolg van de race niet opgewassen tegen de bandenmanagement van Mercedes. Aan het einde van de race liep hij in op Russell, maar kon door een late Safety Car geen vuist maken tegen de Britse Grand Prix-winnaar.
In de eerste stint kon Verstappen nog de druk opvoeren, maar na enkele ronden achter de versnellingsbak van de Mercedes, moest Verstappen een gaatje laten vallen om zijn banden in leven te houden.
Na dertien ronden besloot Red Bull voor de undercut te gaan, maar Russell reageerde adequaat. Vervolgens moest Verstappen zich voornamelijk richten op het verdedigen van zijn tweede plek tegenover een oprukkende Kimi Antonelli.
“Ik denk dat we vandaag het maximale eruit hebben gehaald”, deelde Verstappen na de race in gesprek met Nico Rosberg. “De eerste twee stints hadden we het lastig met de banden. We kozen voor een agressieve strategie, maar op de laatste stint, met minder brandstof, ging het beter. Toen kon ik het tempo iets vasthouden.”
In de eindfase kwamen McLaren-coureurs Oscar Piastri en Lando Norris met elkaar in aanraking op het rechte stuk. Laatstgenoemde viel uit en dat is goed voor Verstappens kansen in het kampioenschap. Toch blijft Verstappen er rustig onder: “Het is een lang seizoen. We pakken het race voor race aan en doen gewoon ons uiterste best. Vandaag was het een combinatie van aanvallen met de strategie en verdedigen op de baan. Dat is gelukt, en daar moeten we tevreden mee zijn.”