Formule 1

Max Verstappen wint Grand Prix in Qatar, mede dankzij sensationele interventie wedstrijdleiding + UITSLAG

Uitgegeven door Frank Korsel • 1 december 2024 17:45

Max Verstappen heeft de Grand Prix van Qatar gewonnen. De Nederlander bleek het snelst en finishte voor Charles Leclerc en Oscar Piastri. Lando Norris finishte tiende dankzij een fikse tik op de vingers van de wedstrijdleiding.



De start verliep sensationeel. Bij ingang van bocht één verschalkte Verstappen George Russell om beslag te leggen op P1. Ondertussen zat Norris helemaal aan de binnenkant, hij schoof door naar P2. Niet veel later werd de race echter geneutraliseerd wegens een kettingbotsing tussen Nico Hülkenberg, Franco Colapinto en Esteban Ocon. Ook Alexander Albon werd flink geraakt door Lance Stroll. Een tumultueuze eerste ronde, dus.

Dit alles zorgde ervoor dat de Safety Car van stal werd gehaald. Verstappen was drie ronden later soeverein bij de herstart en trok al gauw een gat van omstreeks twee seconden. Dit verschil hield geruime tijd stand, het bleek lastig echt een groot differentieel te creëren. Hamilton kreeg na veertien ronde overigens een straf van vijf seconden na een valse start.

Na twintig ronden bedroeg het gat tussen Verstappen en Norris nog altijd twee seconden. Russell kon het tempo niet bijbenen en zat bijna vijf seconden achter zijn landgenoot, dat terwijl Oscar Piastri de druk gestaag opvoerde. Nadat Russell in ronde vijfentwintig een langzame pitstop doormaakte, verloor hij de nodige plekken en viel netto terug naar P5.

Vanaf ronde dertig kwam de race weer in enerverend vaarwater terecht. Lando Norris ging niet van zijn gaf af, ondanks dat de race kortstondig onder geel was vanwege debris op de baan. Niet veel later liepen Carlos Sainz en Lewis Hamilton een lekke band op. Dit zorgde eveneens voor veel rommel op de baan, waardoor de Safety Car weer in actie moest komen. Dit was tevens het teken voor Verstappen en Norris om nieuwe banden te halen. Beiden opteerden ze in ronde zesendertig voor de hards.

Al het gedoe zorgde ervoor dat Leclerc, die tot dan toe vrij anoniem rondreed, plots op P3 terechtkwam. Hij stopte onder Safety Car-omstandigheden, terwijl Piastri net daarvoor naar binnenging. In ronde veertig werd de wedstrijd weer vrijgegeven en dus kregen we min of meer een sprintrace van zeventien ronden.


Norris kreeg een goede run vanaf de herstart, maar Verstappen gebruikte zijn ellebogen goed terwijl de Brit aan de buitenkant zat. Niet veel later werd de race weer geneutraliseerd omdat Sergio Perez spinde onder de Safety Car en ook Nico Hülkenberg stond vast in het grind. Ondertussen werd Norris ook onderzocht door de wedstrijdleiding omdat hij niet afremde onder geel.


De tweede herstart verliep in ronde zonder noemenswaardige incidenten of inhaalacties. Maar niet veel later gooide de wedstrijdleiding een bom op het raceverloop Lando Norris kreeg een tien seconden stop-go straf omdat hij niet van zijn gas af ging onder geel. Zodoende reed Verstappen probleemloos naar de overwinning, voor Leclerc en Piastri. Onderstaand de volledige uitslag.

Pos	Naam       	Team       	Gap
1 Max Verstappen Red Bull ---
2 Charles Leclerc Ferrari +6.031
3 Oscar Piastri McLaren +6.819
4 George Russell Mercedes +9.104
5 Pierre Gasly Alpine +16.782
6 Carlos Sainz Ferrari +17.476
7 Fernando Alonso Aston Martin +19.867
8 Guanyu Zhou Kick Sauber +25.360
9 Kevin Magnussen Haas +32.177
10 Lando Norris McLaren +35.762
11 Valtteri Bottas Kick Sauber +50.243
12 Lewis Hamilton Mercedes +56.122
13 Yuki Tsunoda RB +1:01.100
14 Liam Lawson RB +1:02.656
15 Alex Albon Williams +1 lap
Sergio Perez Red Bull Accident
Nico Hulkenberg Haas Accident
Lance Stroll Aston Martin Accident
Franco ColapintoWilliams Accident
Esteban Ocon Alpine Accident



 

MEER NIEUWS...
P1 Travel - Bezoek je droomevenement!

Babe-box

Xtra

COLUMNS