Max Verstappen krijgt veel positiever gevoel na simulatorsessie voor Grand Prix van Australie
Uitgegeven door Bas Kaligis • 13 maart 2025 08:01
Max Verstappen heeft een ‘veel positiever gevoel’ gekregen richting de Grand Prix van Australië na een productieve simulatorsessie met de Red Bull RB21. Dat zegt zijn vader Jos Verstappen.

De viervoudig wereldkampioen was niet optimaal tevreden na de testsessies in Bahrein, maar heeft volgens zijn vader een belangrijke boost gekregen door zijn recente werk in de simulator. Jos Verstappen onthulde deze ontwikkeling in aanloop naar de seizoensopener in Melbourne.
Hoewel testtijden notoir onbetrouwbaar zijn, was het vooral de racesimulatiesnelheid van McLaren die indruk maakte op de concurrentie. Red Bull-adviseur Helmut Marko beweerde zelfs dat McLaren een voorsprong had van één seconde per ronde.
Verstappen had eerder zijn hoop op een winnende start in Melbourne al getemperd, terwijl Red Bulls technisch directeur Pierre Waché toegaf dat hun nieuwe creatie - de RB21 - ‘niet altijd reageerde zoals we wilden’ op setup-veranderingen tijdens de test in Bahrein.
"De eerste testdag was Max superblij. Toen veranderden ze weer onderdelen en noem maar op, toen vond hij het gevoel niet meer zo fijn", vertelde Jos Verstappen aan Joe Radio. "Max was niet tevreden. Je kunt het zo noemen, maar er is een verschil tussen ontevreden en niet tevreden. Hij staat zeker honderd procent achter het team en heeft vertrouwen, want hij was vorige week nog in Engeland", aldus Jos over zijn zoon, die na zijn simulatorsessie dus met een ‘veel positiever gevoel’ terugkeerde.




