Max Verstappen het dichtst in de buurt van Mercedes
Uitgegeven door Mark Heus • 11 februari 2015 11:05
Het optreden van Ferrari tijdens de laatste tests in Jerez de la Frontera, haalde alle koppen in het nieuws, maar ga je de speedtraps analyseren dan geeft deze aan dat er toch een kloof zit tussen Mercedes en de rest. Ferrari-coureurs Kimi Raikkonen en Sebastian Vettel waren tijdens drie van de vier testdagen het snelste in Spanje, terwijl Felipe Nasr met de Ferrari-aangedreven Sauber de andere snelste tijd voor zijn rekening nam. Dat deed stof doen opwaaien dat Ferrari aanzienlijke winst had geboekt met zijn krachtbron in de winter en zo de dominante Mercedes tegengas kon gaan bieden aankomend seizoen. Maar, volgens de cijfers van de speedtrap verkregen door het Britste Autosport.com, lijkt het erop dat Mercedes nog steeds een voorsprong heeft. Met de topsnelheden van alle bolides gemeten aan het einde van het rechte stuk achterop het circuit in Jerez vlak voor het rempunt voor de haarspeldbocht Dry Sack, wordt hier aangegeven dat de top drie bolides met de Mercedes krachtbron zijn.
Felipe Massa in de Williams en Nico Rosberg in de Mercedes zijn beiden geklokt op 307.6 km/u tijdens dag twee en drie van de tests, met Pastor Maldonado gemeten op 306.8km/u in de Mercedes aangedreven Lotus. Degene die het dicht daarbij in de buurt kwam was Max Verstappen in de Renault-aangedreven Toro Rosso en Marcus Ericsson in de Ferrari-aangedreven Sauber, allebei met een gemeten snelheid van 303.3 km/u.
De Fin Raikkonen was de enige Ferrari-coureur waarvan zijn topsnelheid bekend is, omdat bij Sebastian Vettel door een probleem met de transponder zijn snelheid niet gemeten kon worden. Alhoewel Scuderia-Ferrari de snelste rondetijd klokte op de laatste dag met Raikkonen, was zijn topsnelheid bijna 7 km/u langzamer dan de Mercedes. De speedtrap kan geen definitief antwoord geven met wat voor afstellingen er gereden werd qua motor, downforce, benzine en motorafstellingen kunnen de resultaten beïnvloeden. Het kan alleen aangeven dat Ferrari en Renault nog meer moeten geven om Mercedes te kunnen bedreigen.
Speed Trap Resultaten
Jerez F1 test, februari 1-4
1 Felipe Massa (Williams-Mercedes) 307.6 km/h
2 Nico Rosberg (Mercedes) 307.6 km/h
3 Pastor Maldonado (Lotus-Mercedes) 306.8 km/h
4 Max Verstappen (Toro Rosso-Renault) 303.3 km/h
5 Marcus Ericsson (Sauber-Ferrari) 303.3 km/h
6 Kimi Raikkonen (Ferrari) 300.8 km/h
7 Daniil Kvyat (Red Bull-Renault) 294.2 km/h
8 Jenson Button (McLaren-Honda) 277.6 km/h





Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.