Laatste nieuws
• Liam Lawson geeft inkijkje in zenuwslopende slotfase in Singapore: "Ik raakte een beetje in paniek"• Cees Wijsman maakt succesvolle autosportcomeback in Zandvoort en heeft snode plannen: “Dat staat nog op mijn bucketlist"• Kimi Antonelli is het niet eens met teamgenoot en twijfelt aan theorie van George Russell over Red Bull• Marlon Birdsall GT-kampioen Supercar Challenge in eerste autosportseizoen: “Wil me blijven bewijzen en sneller worden”• Christian Horner voelde zich beroofd bij eerste zege van Red Bull Powertrains• Max Verstappen openhartig over moeilijke periode bij Red Bull: "Ik heb al behoorlijk wat races van mijn harde schijf gewist"• Honda spreekt Fernando Alonso tegen na problemen met turbocompressor in Singapore• Liam Lawson geeft inkijkje in zenuwslopende slotfase in Singapore: "Ik raakte een beetje in paniek"• Cees Wijsman maakt succesvolle autosportcomeback in Zandvoort en heeft snode plannen: “Dat staat nog op mijn bucketlist"• Kimi Antonelli is het niet eens met teamgenoot en twijfelt aan theorie van George Russell over Red Bull• Marlon Birdsall GT-kampioen Supercar Challenge in eerste autosportseizoen: “Wil me blijven bewijzen en sneller worden”• Christian Horner voelde zich beroofd bij eerste zege van Red Bull Powertrains• Max Verstappen openhartig over moeilijke periode bij Red Bull: "Ik heb al behoorlijk wat races van mijn harde schijf gewist"• Honda spreekt Fernando Alonso tegen na problemen met turbocompressor in Singapore
Formule 1

Lotus haalt goede cijfers uit windtunnel: "Nieuwe vloer en nieuwe diffuser"

Door Casper Bekking20 september 2011 · 05:47 uur2 min lezen

Team Lotus zal dit weekend in de Formule 1 Grand Prix van Singapore gebruik maken van een nieuwe vloer om zo te proberen hun tiende plaats in het wereldkampioenschap vast te houden. Het F1 team uit Hingham heeft dit jaar drie dertiende plaatsen behaald en staat zo voor HRT en Virgin Racing. Als de equipe die tiende plaats vasthoudt tot het einde van het jaar krijgt het een deel van het tv-geld. Technische directeur Mike Gascoyne heeft er goede hoop in dat de update van deze week een stap voorwaarts zal zijn en zal helpen in het strijden tegen hun grootste rivalen.

"We benaderen Singapore op dezelfde manier als Monaco", zegt hij. "We zullen rijden met een maximale downforce- afstelling, met een nieuwe vloer en nieuwe diffuser evenals grotere luchthappers vooraan voor de koeling van de remmen. De cijfers uit de windtunnel zijn veelbelovend voor onze update aan de vloer dus we zullen zien wat dat geeft als we op het circuit zijn."

Teambaas Tony Fernandes hoopt nog altijd dat het team zijn eerste punten zal scoren in de loop van volgend jaar: "We hebben gedurende het jaar getoond dat onze jongens alles aan kunnen wat er gebeurt, ermee kunnen omgaan en eruit kunnen leren en vooruit gaan" zei hij.
"Één van de meest aangename aspecten voor mij in de afgelopen races is dat ik altijd verbeteringen heb gezien, in de garage en op de pitmuur. Onze pitstops zijn sneller geworden, de wagens worden sneller en na de testsessies en we maken de juiste strategische keuzes op het juiste moment."

Hij voegt nog toe: "Terwijl we hard werken in de fabriek om alles in orde te brengen voor de volgende fase van onze groei, werkt het team even hard onder hevige druk tijdens de races en in de fabriek en het maakt mij zeer trots te zien hoever we al gekomen zijn."

Catya Leroux

C
Casper Bekking
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×