Lotus: Britse naam, Maleisische licentie
NORFOLK - Het wordt er allemaal niet gemakkelijker op bij Lotus F1. Het team heeft zijn hoofdkantoor en fabriek in het Britse Norfolk, wordt gefinancierd met geld van de Maleisische overheid, heeft een Maleisische derde rijder en teambaas en liet onlangs weten geen plannen te hebben om binnen korte tijd vanuit Maleisië te gaan opereren. Toch rijdt het team met een Maleisische licentie.
Lotus F1 staat los van Lotus Cars, de Britse fabrikant van snelle sportwagens. Dit is mogelijk, omdat het uit Maleisië afkomstige Proton Lotus Cars en de rechten van de naam Lotus in handen heeft. “We racen met een Maleisische licentie”, aldus een woordvoerder van Lotus F1.
Verstrekkende gevolgen heeft dit voorlopig niet. Pas als er een race wordt gewonnen, en dat is voor het jonge F1-team voorlopig erg onwaarschijnlijk, blijkt het grootste verschil. In plaats van het Britse, wordt dan namelijk het Maleisische volkslied gespeeld.
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Marina Bay. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Giedo van der Garde ziet kansen voor Max Verstappen: "Hij kan dit seizoen nog drie races winnen"

Nico Hülkenberg: “Het wordt een zwaar weekend: warm, vochtig en fysiek veeleisend"

Sergio Perez legt waardoor hij de controle verloor over de auto en crashte

