Formule 1

"Lewis Hamilton in zeer moeilijke situatie bij Ferrari"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 4 juni 2025 06:23

Lewis Hamilton verkeert in een 'zeer donkere situatie' bij Ferrari. Dat stelt Nico Rosberg na de dramatische Spaanse Grand Prix van zijn voormalige teamgenoot. De wereldkampioen van 2016 geeft toe dat hij het "moeilijk om aan te zien" vindt hoe Hamilton worstelt.

Lewis Hamilton Ferrari F1


Hamilton kwalificeerde zich voor slechts de tweede keer dit seizoen voor teamgenoot Charles Leclerc. Toch beleefde de zevenvoudig wereldkampioen een verschrikkelijke race op het Circuit de Barcelona-Catalunya. Hij moest al vroeg in de race plaatsen wisselen met Leclerc vanwege zijn gebrek aan snelheid.

Leclerc veroverde uiteindelijk zijn derde podiumplaats van het seizoen. Hij eindigde als derde achter het McLaren-duo Oscar Piastri en Lando Norris. Hamilton moest genoegen nemen met de zesde plaats. Hij werd in de slotfase zelfs gepasseerd door Nico Hülkenberg in de Sauber.

Rosberg, die Hamilton negen jaar geleden versloeg voor de wereldtitel, maakt zich grote zorgen. "Het is moeilijk om aan te zien", aldus Rosberg. "Zondag was een vreselijke dag voor hem omdat hij gewoon langzaam was. Dat is heel ongebruikelijk. In races is hij normaal gesproken echt geweldig en de race was schokkend slecht."

De oud-coureur wijst op het gebrek aan antwoorden. "Hij heeft ook geen antwoorden. Was er schade aan de vloer? Als je geen antwoorden hebt, is het echt lastig als coureur. Dan zie je je teamgenoot naar de derde plaats op het podium racen", analyseert Rosberg.

Hamilton zelf beschreef de balans van zijn Ferrari SF-25 als 'de slechtste' die hij ooit in een raceauto heeft gevoeld. Over de boordradio liet hij zijn frustratie blijken. "Ongelooflijk, jongens. Er is iets mis met deze auto, maat. Het is de slechtste ooit", klonk het.

Hamilton hint dat het probleem mogelijk bij hemzelf ligt. "Ik weet zeker dat ze het niet zullen vinden. Het ligt waarschijnlijk gewoon aan mij", zegt Hamilton.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS