Lando Norris gevierde man na curieuze kwalificatie-ontknoping in Hongarije; spinnende Verstappen op P6 + UITSLAG
Uitgegeven door Tygo Bekkema • 25 juli 2026 15:07
Lando Norris heeft pole position gepakt voor de Grand Prix van Hongarije. De Brit van McLaren was de Ferrari's van Lewis Hamilton en Charles Leclerc te slim af na een curieuze ontknoping. Max Verstappen worstelde en begint zodoende de race als zesde.

Alle seinen leken op groen te staan voor een Ferrari-pole position nadat de Italiaanse renstal in alle vrije trainingen de beste was. Maar op de valreep kwam Norris als een duveltje uit een doosje om die felbegeerde eerste startplek op te eisen.
Na de vrije trainingen leek Ferrari het te kloppen team. De status werd kracht bijgezet doordat zowel Hamilton als Leclerc, als enigen, op mediums doorgingen naar Q2. Lando Norris besloot het eerste kwalificatiedeel als snelste, terwijl Verstappen op gepaste afstand vierde werd.
Oliver Bearman, Carlos Sainz, Alexander Albon, Lance Stroll, Valtteri Bottas en Sergio Perez sneuvelden. Fernando Alonso verrichtte daarentegen een heldendaad door voor het eerst dit jaar zijn geüpgraded Aston Martin naar het tweede deel te helpen.
Het verhaal van Q2: billenknijpende toppers. Zowel Leclerc als Antonelli verzekerden zich pas in de laatste seconden van de sessie van een ticket voor Q3. Track limits zorgden ervoor dat hun eerdere tijden werden afgenomen. Lando Norris kende geen problemen; hij zette de benchmark neer in het tweede deel. Verstappen werd zesde.
Liam Lawson, Pierre Gasly, Franco Colapinto, Gabriel Bortoleto en Fernando Alonso vonden hun waterloo in Q2.
Lando Norris beslechtte de strijd om pole position op de valreep in zijn voordeel. Hij was twaalf duizendsten sneller dan Hamilton, die niet meer verbeterde in zijn laatste run. Hetzelfde gold voor Leclerc; hij werd derde. Verstappen, die in de slotfase van Q3 spinde, stelde teleur en werd zesde. George Russell viel ook nog stil.
P Driver Team
1 Lando Norris McLaren 1:17.207
2 Lewis Hamilton Ferrari +0.012
3 Charles Leclerc Ferrari +0.238
4 Kimi Antonelli Mercedes +0.272
5 Oscar Piastri McLaren +0.477
6 Max Verstappen Red Bull +0.518
7 George Russell Mercedes +0.753
8 Isack Hadjar Red Bull +0.649
9 Arvid Lindblad Racing Bulls +1.074
10 Nico Hulkenberg Audi +1.479
11 Liam Lawson Racing Bulls
12 Pierre Gasly Alpine
13 Franco Colapinto Alpine
14 Gabriel Bortoleto Audi
15 Esteban Ocon Haas
16 Fernando Alonso Aston Martin
17 Oliver Bearman Haas
18 Carlos Sainz Williams
19 Alexander Albon Williams
20 Lance Stroll Aston Martin
21 Valtteri Bottas Cadillac
22 Sergio Perez Cadillac





Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.