Laatste nieuws
• Team Bleekemolen sluit EuroNASCAR-seizoen fantastisch af: "Autosportseizoen is daarmee prachtig afgesloten"• Jaap van Lagen sluit seizoen af met vijftiende podiumplek: "Ik zat te wachten op een serieuze fout, maar die kwam niet"• Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?• V-Max, DNRT en PureDriving slaan handen ineen voor terugkeer in 2027 van de Paasraces op Circuit Zandvoort• FIA grijpt in met strengere regels tegen mogelijke sluiproutes rond budgetplafond vanaf 2027• Max Verstappen over de staat van het asfalt in Austin: "Ik moet na dit weekend waarschijnlijk een nieuwe ruggengraat bestellen"• Lando Norris wacht op duidelijkheid over Formule 2-plannen met eigen raceteam 'LN4 Fusion'• Team Bleekemolen sluit EuroNASCAR-seizoen fantastisch af: "Autosportseizoen is daarmee prachtig afgesloten"• Jaap van Lagen sluit seizoen af met vijftiende podiumplek: "Ik zat te wachten op een serieuze fout, maar die kwam niet"• Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?• V-Max, DNRT en PureDriving slaan handen ineen voor terugkeer in 2027 van de Paasraces op Circuit Zandvoort• FIA grijpt in met strengere regels tegen mogelijke sluiproutes rond budgetplafond vanaf 2027• Max Verstappen over de staat van het asfalt in Austin: "Ik moet na dit weekend waarschijnlijk een nieuwe ruggengraat bestellen"• Lando Norris wacht op duidelijkheid over Formule 2-plannen met eigen raceteam 'LN4 Fusion'
Formule 1

Kopzorgen in F1: "Steunen we een regime dat het mastermind is van bloedvergieten? Of zeggen we dat..."

Door Wim Boekel4 september 2014 · 13:23 uur2 min lezen
🏁 DIT WEEKEND MSC Cruises United States Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Voormalig FIA-president kandidaat en rallycoureur Ari Vatanen laat weten dat Jean Todt zich zorgen maakt om de F1 Grand Prix van Rusland. In oktober wordt in Sochi de eerste Formule 1-race op Russische bodem verreden. De druk op Bernie Ecclestone en andere belangrijke spelers is hoog om de Grand Prix te annuleren, vanwege het conflict tussen de pro-Russische separatisten en de Oekraïne.

De excentrieke Brit laat keer op keer weten dat het circus naar Sochi afreist: “Onze vrienden zijn blij met het contract, wij zijn blij. We gaan daar zijn.” Ari Vatanen die in de verkiezingsstrijd in 2009 nog een tegenstander was van Jean Todt, maar nu een vertrouweling is, zegt dat er twijfel is over de Grand Prix in Rusland. Tegenover The Telegraph laat Ari Vatanen optekenen: “Natuurlijk weet Jean van mijn commentaar, we hebben er over gesproken. We zijn vrienden. Ik denk dat hij mijn standpunt gedeeltelijk deelt. Het is waar dat zijn handen gebonden zijn. Ik kan zaken meer open en vrijer zeggen, dan hij dat kan. Ik zeg niet dat hij het met alles eens is wat ik zeg, maar hij heeft veel beperktere ruimte om in te manoeuvreren. Hij kan niet van de ene op de andere dag grote sprongen maken. Elke beweging zorgt ervoor dat mensen er over gaan praten en het kan zich uitbreiden en tot actie leiden.”

De Fin die met de Peugeot 205 T16 Parijs-Dakar won, vervolgt zijn verhaal: “Ondersteunen we een regime dat het mastermind is van dit bloedvergieten? Of zeggen we dat dit niet correct is? Het stuurt een bericht van acceptatie, als we naar Rusland gaan. Het zegt effectief dat we het accepteren, misschien niet expliciet, maar door onze acties accepteren we wat er aan de hand is, omdat het als propaganda gebruikt wordt. Er wordt vaak gezegd dat Formule 1 de politiek en sport niet mixt, maar het Russische regime is al de politiek en sport al op een flagrante manier aan het mixen, dus moeten we reageren. Het is voor Bernie en de anderen om de race te annuleren. Het is sinds de 2e wereldoorlog een ongekende situatie en we moeten onszelf afvragen hoe de geschiedenis ons gaat herinneren en wat we wel of niet hebben gedaan.”

W
Wim Boekel
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×