Kimi Antonelli verbaast eigen team met optreden in Monaco: "Zelfs wij waren verrast"
Uitgegeven door Celine Boerboom • 10 juni 2026 16:02
Kimi Antonelli heeft in Monaco opnieuw geschiedenis geschreven. De Mercedes-coureur pakte poleposition, leidde iedere ronde van de race en zette ook nog eens de snelste raceronde neer. Daarmee behaalde de Italiaan zijn eerste Grand Slam in de Formule 1, terwijl teambaas Toto Wolff toegeeft dat zelfs Mercedes verrast was door zijn dominante optreden.

Mercedes domineert het seizoen tot nu toe volledig en won alle Grands Prix van 2026. Toch verwachtte het team in Monaco flinke tegenstand van Ferrari, dat vooraf als een van de favorieten werd gezien op het stratencircuit.
Die strijd kwam er echter nauwelijks. Antonelli controleerde de race van start tot finish en had voor de safetycar na de crash van Lance Stroll al een voorsprong van ongeveer dertig seconden opgebouwd. "Zelfs wij waren verrast door die snelheid," gaf Wolff na afloop toe. "De rondetijden die hij reed waren twee seconden sneller dan die van de McLarens en ruim een seconde sneller dan Ferrari. En dat ronde na ronde. Op een circuit waarvan we vooraf niet hadden gedacht dat het een van onze sterkste banen zou zijn."
Volgens Wolff begon de basis voor die overwinning al tijdens de kwalificatie. Daar pakte Antonelli op indrukwekkende wijze zijn vierde poleposition in de Formule 1. "In Monaco moet je volledig één zijn met de auto en echt in de zone zitten. Dat geldt hier misschien nog wel meer dan op andere circuits."

De Mercedes-teambaas zag tijdens de kwalificatie aanvankelijk weinig kans op pole. Charles Leclerc en Max Verstappen maakten namelijk veel indruk tijdens hun snelle ronden. "Toen ik Charles door het zwembadgedeelte zag gaan, dacht ik dat niemand dat nog kon verbeteren. Vervolgens deed Max er zelfs nog een schepje bovenop. We volgden Kimi's ronde live via de GPS en het leek erop dat hij het niet ging halen. Maar ineens maakte hij in de laatste twee bochten het verschil. Toen hij over de streep kwam en we later de onboardbeelden bekeken, was dat echt ongelooflijk."
Dankzij zijn dominante weekend pakte Antonelli niet alleen zijn eerste Grand Slam, maar verbrak hij ook een bijzonder record. Met 19 jaar, 9 maanden en 13 dagen werd hij de jongste coureur ooit die daarin slaagde. Het oude record stond op naam van Max Verstappen. De overwinning zorgt er bovendien voor dat Antonelli zijn voorsprong in het kampioenschap verder uitbreidt. Hij staat nu 66 punten voor op Lewis Hamilton en 68 punten voor op teamgenoot George Russell.
Russell kende juist opnieuw een teleurstellend weekend. Na zijn uitvalbeurt in Canada kreeg hij in Monaco een drive-through penalty nadat Mercedes een eerdere straf niet correct had uitgevoerd. Toch maakt Wolff zich geen zorgen over de Brit. "Geluk kan jouw kant op vallen, maar soms ook niet. Dat heeft niets te maken met vergeten hoe je moet rijden. Formule 1 draait om natuurkunde, niet om magie. Je verleert het racen niet ineens en je verandert ook niet plotseling in een wondercoureur. Daarom maak ik me totaal geen zorgen over George. We weten hoe goed hij is."




