Formule 1

Kimi Antonelli krijgt steeds meer druk vanuit Italië: "Ik weet wat ze zeggen, maar probeer er niet op te focussen"

Uitgegeven door Celine Boerboom • 21 mei 2026 07:00

Kimi Antonelli weigert zich te laten meeslepen door de groeiende verwachtingen in Italië, ondanks zijn sensationele start van het Formule 1-seizoen.

Kimi Antonelli

De 19-jarige Mercedes-coureur won inmiddels drie races op rij en heeft na vier raceweekenden een voorsprong van twintig punten opgebouwd op teamgenoot George Russell. Daardoor groeit in Italië de hoop dat Antonelli de eerste Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1 sinds 1953 kan worden. Alleen Giuseppe Farina en Alberto Ascari slaagden daar eerder in.

Toch probeert Antonelli zich niet bezig te houden met die historische druk. “Ik weet natuurlijk wat er allemaal gezegd wordt,” vertelde de Mercedes-coureur aan de media. Maar volgens hem heeft het geen zin om daar nu al teveel mee bezig te zijn. “Ik probeer me daar niet teveel op te focussen of zorgen over te maken.”

Antonelli benadrukt dat het seizoen nog enorm lang is. “Er zijn nog ontzettend veel races te gaan.” Daarom richt hij zich voorlopig vooral op zijn eigen ontwikkeling. “Ik moet gewoon blijven groeien en de lat steeds hoger leggen.” Volgens de Italiaan wordt dat allesbehalve eenvoudig, zeker met Russell naast zich in de garage. “Ik heb een enorm sterke teamgenoot.”

Antonelli omschrijft Russell als compleet, snel en bijzonder lastig te verslaan. “George is supersnel en heel compleet als coureur.” Daarnaast verwacht hij dat ook de concurrentie de komende races dichterbij zal komen. Onder meer McLaren en Red Bull Racing maakten in Miami namelijk duidelijk stappen vooruit. Daarom blijft Antonelli bewust voorzichtig over zijn titelkansen. “De weg is nog heel lang.”

De Mercedes-coureur wil zich voorlopig volledig blijven focussen op het proces en het maximaliseren van zijn prestaties. “Ik moet iedere keer opnieuw het maximale eruit halen.” Volgens Antonelli zal het niveau de rest van het seizoen alleen maar hoger komen te liggen. “Het wordt zeker niet makkelijk.” Daarom weet de jonge Italiaan precies wat hem te doen staat. “Ik moet ervoor zorgen dat ik mijn niveau blijf verhogen.”

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS