Jonge karter over meedogenloze Dr. Helmut Marko: "De televisie misleid je soms"
Dr. Helmut Marko staat bekend als een spijkerharde manager van het opleidingsprogramma bij Red Bull. De 13-jarige Enzo Tarnvanichkul die tijdens de FIA Prize Giving Gala de trofee voor zijn titel in het CIK-FIA kampioenschap kreeg, kijkt daar toch anders tegen aan.
“Het is natuurlijk een prestigieuze academie”, aldus Tarnvanichkul over de Red Bull-opleiding. “Veel coureurs die er deel van uitmaakten, bereikten later ook de Formule 1, wat natuurlijk de top van de autosport is. Als eerste, je bent blij dat je je bij zo’n fanatische academie kunt voegen. Hoewel je al snel alleen maar nadenkt over de resultaten en dat legt druk op jezelf. Je wilt winnen, iedereen, dus dat creëert extra druk. Plus, het hebben van een logo als Red Bull op je kart, maakt het ook leuker. Maar, het creëert ook meer druk, omdat je het bedrijf vertegenwoordigt.”
Dr. Helmut Marko staat echter bekend om zijn meedogenloze wijze van omgaan met talenten, die hij ook zomaar kan afserveren. Toch ziet de Thaise coureur de talentenmanager als inspirerend. “Marko is een fantastisch persoon”, aldus Tarnvanichkul. “Hij heeft ook een wonderschone carrière en heeft in de F1 en op Le Mans gereden. Een fantastisch en inspirerend karakter, zodra je hem ontmoet. De televisie misleid je soms. Hoewel, wanneer je hem persoonlijk ontmoet, is het erg speciaal en zo voelde het ook.”
Donderdag, vrijdag en zaterdag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Baku. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Red Bull stelt duidelijk doel voor Isack Hadjar na contractverlenging

Max Verstappen ruikt zege in zinderende slotfase van Baku, maar komt 196 duizendsten tekort na sterke opmars

David Coulthard plaatst vraagtekens bij imago rond Charles Leclerc

