Johnny Herbert waarschuwt: Lando Norris kan een Riciardootje doen bij McLaren
Uitgegeven door Bas Kaligis • 30 april 2025 06:44
Voormalig Formule 1-coureur Johnny Herbert denkt dat Lando Norris mogelijk op zoek gaat naar een nieuwe uitdaging als de rivaliteit met Oscar Piastri te groot wordt binnen McLaren.

McLaren kent een sterke start van het seizoen met overwinningen voor beide coureurs. Norris zegevierde in Australië, terwijl Piastri de races in China, Bahrein en Saudi-Arabië op zijn naam schreef. De Australiër heeft de leiding in het kampioenschap overgenomen en een voorsprong van 10 punten op Norris opgebouwd.
Norris maakte dit seizoen enkele opvallende fouten, waardoor Piastri kon profiteren. Vorig seizoen kreeg de Brit nog de steun van het team toen bleek dat hij consistenter en iets sneller was. Nu beide McLaren-coureurs om de titel strijden, zou het gelijkwaardig behandelen van beide rijders het team punten kunnen kosten in de strijd tegen Max Verstappen.
Herbert ziet parallellen met de situatie tussen Daniel Ricciardo en Verstappen bij Red Bull. Ricciardo vertrok uiteindelijk naar Renault toen hij zijn leidende positie binnen het team verloor. "Er is altijd een kans dat Norris of Piastri McLaren verlaat vanwege de rivaliteit, maar zouden ze een goed duo riskeren?", zegt Herbert tegen de media.
De oud-coureur en voormalig FIA-steward verwacht dat McLaren uiteindelijk een keuze moet maken. "Ricciardo verliet Red Bull vanwege Verstappens opkomst en waagde zijn kans bij Renault. Er komt een moment bij McLaren dat ze één coureur gaan bevoordelen, het is onmogelijk om het gelijk te houden", aldus Herbert.
Beide McLaren-coureurs hebben langlopende contracten, maar Piastri heeft de langste verbintenis - tot eind 2029, tegenover 2027 voor Norris. Herbert denkt dat de Australiër momenteel in het voordeel is. "Piastri lijkt zijn eigen lot te bepalen op dit moment en heeft de overhand. Zou Norris hetzelfde pad als Ricciardo kunnen volgen? Mogelijk... maar waarom zou hij dat doen?", vraagt Herbert zich af.
Teambaas Andrea Stella verklaarde waarom Norris meer moeite heeft met de auto dan Piastri. "Wanneer Lando probeert nog wat milliseconden uit de auto te persen, reageert de wagen niet zoals hij verwacht. De auto onderstuurt een beetje in bocht 4 en hij belandt op de buitenste kerb, die behoorlijk meedogenloos kan zijn", legt Stella uit.