Laatste nieuws
• Atlassian Williams F1 Team Fan Zone, gepresenteerd door Kraken, keert terug naar Austin voor de voorlaatste stop van het seizoen 2026• Nürburgring Langstrecken-Serie: Adrenaline-trio pakt de titel in zinderende finale• SPECIAL – Nederlanders schitteren in Porsche Cup-finale Hockenheimring, terwijl Keagan Masters de titel grijpt + UITSLAG• Arvid Lindblad hoopt op terugkeer van Formule 1 in India: "Met mijn roots zou dat heel speciaal zijn"• Charles Leclerc heeft geen spijt: "We kozen voor een iets andere strategie dan Max Verstappen tijdens de Virtual Safety Car"• Marcin Budkowski over loodzware F1-periode: “Dit is het einde van een veeleisende triple-header"• Resultaten: 2026 IAME Eurocup – IAME Ladies Cup op Le Mans Karting International• Atlassian Williams F1 Team Fan Zone, gepresenteerd door Kraken, keert terug naar Austin voor de voorlaatste stop van het seizoen 2026• Nürburgring Langstrecken-Serie: Adrenaline-trio pakt de titel in zinderende finale• SPECIAL – Nederlanders schitteren in Porsche Cup-finale Hockenheimring, terwijl Keagan Masters de titel grijpt + UITSLAG• Arvid Lindblad hoopt op terugkeer van Formule 1 in India: "Met mijn roots zou dat heel speciaal zijn"• Charles Leclerc heeft geen spijt: "We kozen voor een iets andere strategie dan Max Verstappen tijdens de Virtual Safety Car"• Marcin Budkowski over loodzware F1-periode: “Dit is het einde van een veeleisende triple-header"• Resultaten: 2026 IAME Eurocup – IAME Ladies Cup op Le Mans Karting International
Formule 1

Jeddah moeilijkste baan om te maximaliseren – Verstappen: “Als je een beetje te ver gaat, zoals Lando”

Door Frank Korsel20 april 2025 · 11:03 uur1 min lezen
Jeddah moeilijkste baan om te maximaliseren – Verstappen: “Als je een beetje te ver gaat, zoals Lando”

Max Verstappen maakte tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Saoedi-Arabië opnieuw grote indruk. Op magistrale wijze slaagde de Nederlander er in om de pole position te bemachtigen. Het rijden van een perfect rondje op dit stratencircuit is volgens Verstappen nog moeilijker dan op Monaco.

“Het is echt een heel lastig circuit”, steekt Verstappen van wal. “Elke keer als je naar buiten rijdt, is het alsof je tegen jezelf zegt: ‘kom op, tijd om te gaan vlammen.’”

Verstappen ziet vergelijkingen met het stratencircuit van Monaco, maar dan op veel hogere snelheid: “In Monaco is het veel geleidelijker, hier moet je echt volledig committed zijn. Insturen bij 250 km/u met muren aan beide kanten, dat vraagt veel vertrouwen”, lacht Verstappen na zijn pole position.

De crash van Lando Norris in Q3 stipt nog maar eens duidelijk aan hoe dun de lijn is tussen ‘hero and zero’: “Als je een beetje te ver gaat, zoals Lando, dan is het meteen klaar. Maar dat maakt het ook mooi. Je moet tot op de millimeter precies rijden. Op dit circuit is er geen ruimte voor twijfels. Je moet alles geven – of je bent nergens.”

F
Frank Korsel
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×