James Vowles van Williams timmert flink aan de weg en trekt nieuwe hoofdsponsor aan
Uitgegeven door Peter Vader • 7 februari 2025 10:53
Williams investeert fors in haar toekomst onder leiding van teambaas James Vowles. Het hoofddoel is om de negatieve spiraal te doorbreken die de resultaten van het team kenmerkt sinds 2018, toen het team uit Grove een dieptepunt bereikte door naar de laatste plaats te zakken in de eindrankschikking van het F1-wereldkampioenschap bij de constructeurs.
Williams-teambaas James Vowles timmert flink aan de weg en trekt nieuwe hoofdsponsor aan
Aandachttrekker van sponsors
James Vowles kwam overwaaien van Mercedes en timmert sindsdien stevig aan de weg. Een van de belangrijkste elementen van zijn project is de komst van Carlos Sainz, die de teamgenoot wordt van Alexander Albon in de line-up van 2025. Na zijn avontuur bij Ferrari, waar de Spanjaard zijn enige vier overwinningen in de Formule 1 behaalde, tekende Sainz een meerjarig contract bij Williams, waarmee hij niet alleen zijn kennis en ervaring meebracht, maar de Spanjaard ook de aandacht van nieuwe sponsors trekt. Een van hen is de Spaanse bank Santander, die onlangs een meerjarige samenwerking met het Britse team aankondigde.
Nieuwe hoofdsponsor
Maar het blijft niet bij Australisch technologiebedrijf dat vanaf het Formule 1-seizoen van 2025 de nieuwe titelsponsor van het team wordt. Maar Maar het blijft niet bij één sponsor. Williams staat nu op het punt om een sponsorovereenkomst te sluiten met Atlassian, een multinational gespecialiseerd in software voor projectbeheer, zou zich binnenkort bij dit partnerschap kunnen aansluiten. Volgens het doorgaans goed geïnformeerde SportBusiness staat deze onderneming op het punt om voor 2025 de hoofdsponsor van het Williams-team te worden.
Overeenkomst voor lange termijn
Hoewel de bedragen van de overeenkomst nog niet zijn bekendgemaakt, zouden de middelen die uit deze samenwerking voortvloeien van fundamenteel belang zijn voor het Grove-team. Het afgelopen seizoen heeft het team zich namelijk vaak genoodzaakt gezien om noodoplossingen te hanteren vanwege een gebrek aan financiële middelen. Zo werd de ontwikkeling van de eenzitter opgeofferd, werden verouderde onderdelen gebruikt of werd er zelfs afscheid genomen van één van de coureurs in Australië. Maar aan dit gebrek aan muntjes lijkt nu een eindelijk een einde te komen. Ook Williams werkt zich stap-voor-stap en is weer een belofte voor de toekomst.
Bekijk ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met Jos en Max Verstappen. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!