Formule 1

Is de aankondiging van Volkswagen om in te stappen in de F1 in zicht?: "We zijn nu dicht bij de finish"

Uitgegeven door Peter Vader • 23 december 2021 11:00

Vorige maand gaf Thomas Laudenbach, de vicepresident van motorsport bij Porsche, dat net als Audi deel uitmaakt van de Volkswagen Group, toe dat de voorwaarden waaronder de fabrikant zou toetreden tot de sport hen "uitkwamen". Vorige week kwam de bevestiging van de FIA dat de volgende generatie F1-motoren die in 2026 op de markt zal komen, een "verschuiving van de focus naar elektrisch vermogen" zal laten zien. In vervolg hierop hebben nu ook Audi CEO, Markus Duesmann (Audi CEO) en Oliver Hoffman (lid van de raad van bestuur van Audi AG Technical Development) het hoogste bestuursorgaan van de sport, de FIA, een officiële verklaring gestuurd om hun tevredenheid over het nieuws uit te drukken.


Volkswagen F1 concept by F1ACTU

“We zijn nu dicht bij de finish”
Autocar citeert een brief van het Audi-duo waarin ze Jean Todt verzekeren: "Dankzij jullie inspanningen zijn we nu dicht bij de finish. Onlangs zagen we een nieuwe mijlpaal worden bereikt, het eerste ontwerp van het technische, sportieve en financiële reglement", voegden ze eraan toe. "Wij geloven dat het bevredigende oplossingen bevat voor alle doelstellingen". De brief eindigt: "We kijken ernaar uit om met jou en je team samen te werken om dit belangrijke proces te voltooien en om onze deelname aan de Formule 1 begin volgend jaar te bevestigen."

Vier belangrijke doelstellingen
Na de vergadering van vorige week van de World Motor Sport Council, waar deze het kader voor de reglementen voor de aandrijfunit van 2026 valideerde, werden vier belangrijke doelstellingen geformuleerd, aldus een bericht van Pitpass. Als eerste werd geschreven dat de sport een krachtige milieu boodschap moet uitstralen, met 100 procent duurzame brandstof, algehele efficiëntie en een verschuiving van de focus naar elektrisch vermogen. Ook aanzienlijke kostenbesparingen in termen van technische, operationele en financiële regelgeving zijn bepalend en verder het vermogen voor nieuwkomers om op een competitief niveau deel te nemen aan de sport. Ten derde is er 'het beschermen van de show', in termen van een krachtige en hoogtoerige krachtbron, autoprestaties, geluid, het vermogen van de coureurs om ècht voluit te kunnen racen en als laatste is het vermijden van overmatige differentiatie een doel. Om dit alles te bereiken, wordt het reglement voor de aandrijving van 2026 gebouwd op vier zogenaamde pijlers. Dit zijn het behoud van de 1,6-liter V6-motor, het verhogen van het elektrisch vermogen tot 350 kW, het laten vallen van de MGU-H en de introductie van een kostenplafond voor de aandrijfeenheid.

Wanneer bekend?
Met zowel Porsche als Audi die interesse tonen, is het onduidelijk aan welk merk Volkswagen groen licht zal geven, maar vorige maand zei Williams-topman Jost Capito, die eerder baas was bij Volkswagen Motorsport, dat de fabrikant serieus is in zijn streven om aan de F1 te gaan deelnemen. "Ik denk dat het erg afhangt van de reglementen", vertelde Capito aan Motorsport. Hij vervolgde: "De motorreglementen voor '26 zijn er nog niet, ze zijn nog niet bekend. Ik denk dat het daar allemaal van afhangt! Als ze serieus zijn geweest, hebben ze deelgenomen aan de discussies over motorregelgeving. Ik denk niet dat ze hun tijd verspillen door naar deze vergaderingen te gaan omdat ze misschien interesse hebben. In ieder geval geldt dat voor de CEO die niet naar die vergaderingen komt als ze niet serieus van plan zijn om te gaan deelnemen”, voegde hij eraan toe. "Maar uiteindelijk hangt het ervan af wat de definitieve regels zijn, of de Volkswagen Groep het zinvol vindt, ze zouden naar de Raad van Bestuur kunnen gaan en om een beslissing vragen."

Blijkbaar heeft het nieuws van de FIA van vorige week ervoor gezorgd dat bij de Volkswagen Group alle juiste vakjes nu zijn aangevinkt. Wanneer weten we meer? En wie gaat het worden? Audi, Porsche of Volkswagen?

Eerdere berichten verschenen op RaceXpress over de interesse van Audi of Porsche of Volkswagen in deelname aan de Formule 1:

21 december 2021: Audi tevreden met de nieuwe technische reglementen voor de F1-2026-motoren; definitief naar de F1?"

3 november 2021: VW, Porsche en Audi bespreken F1 nu 'serieus'! Toto Wolff: "Ze zullen naar mijn mening in 2026 erbij zijn"

25 oktober 2021: GERUCHT: Bild beweert: Audi naar Williams, Porsche naar McLaren"

29 juni 2021: Belangrijke vergadering in Spielberg over de 2025-motorvoorschriften; de Audi en Porsche-chefs zijn erbij!

1 juni 2021: SPECIAL - Red Bull geeft je vleugels? Christian Horner over de motorplannen voor 2022 + FOTO'S

4 mei 2021: Helmut Marko erkent dat de Mercedes-motorsituatie ‘gespannen’ is; Christian Horner: "Bemoei je met je eigen zaken"

20 maart 2021: Red Bull ligt op schema met eigen motorenproject, maar heeft ook gesprekken met Volkswagen gevoerd

9 maart 2021: Red-Bull houdt zich op de vlakte over een toekomst met de VAG Groep

7 maart 2021: SPECIAL – Keert Porsche na bijna 65 jaar terug in de Formule 1... + FOTO’S

7 maart 2021: VAG Groep overweegt de stap naar de Formule 1; wordt het Audi, Porsche of toch maar weer niet...

4 maart 2021: Kan Max Verstappen toch een Honda terugkrijgen in zijn Red Bull? Een duidelijke belofte gemaakt dat zij…

8 februari 2021: Audi overweegt een overstap naar de Formule 1 met Red Bull

Ben jij al abonnee van ons RaceXpress Youtube-kanaal? En wil je nog meer genieten van heerlijke raceactie van de Formula 1 of auto- en motorsport of karting? Abonneer je dan ook op ons RaceXpress YouTube-kanaal!

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS