Het laatste kunststukje van Helmut Marko: "Hoe moeilijk het is om met hem te werken, dat ze bang voor hem zijn"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 20 december 2025 08:00
Arvid Lindblad wordt volgend jaar de laatste ontdekking van Helmut Marko die doorbreekt in de Formule 1. De achttienjarige Brit is de Oostenrijker "enorm dankbaar".

Lindblad maakt in 2026 de overstap van de Formule 2 naar Racing Bulls, waar hij teamgenoot wordt van Liam Lawson. Hij is de enige rookie op de grid. De jonge Brit zit sinds 2021 in het opleidingsprogramma van Red Bull en werkte nauw samen met Marko, die na ruim twintig jaar vertrekt als motorsportadviseur.
Onder leiding van Dr. Helmut Marko en Christian Horner won Red Bull acht rijderstitels en zeven constructeurskampioenschappen. De Oostenrijker haalde coureurs als Sebastian Vettel en Max Verstappen naar de Formule 1. Lindblad is zijn laatste worp.
"Dat is best bijzonder", zei Lindblad tegen de officiële F1-website. "Ik heb de afgelopen jaren heel nauw samengewerkt met Rocky, Dr. Marko en het hele team. Dit seizoen was niet makkelijk voor mij. Ik ben niet tevreden over het verloop, maar hij geloofde in mij toen anderen dat niet deden."
De Brit herkent zich niet in de verhalen over het lastige karakter van Marko. "Ik vind het grappig als mensen vertellen hoe moeilijk het is om met hem te werken, dat ze bang voor hem zijn. Bij mij was het altijd andersom. Ik heb altijd een goede relatie met hem gehad. Hij zegt gewoon de waarheid, net als ik. Dat heeft me geholpen om zo snel mogelijk te leren en te groeien."
Lindblad reed zijn laatste ronden van 2025 tijdens de rookietest in Abu Dhabi. In de Racing Bulls noteerde hij een tijd die slechts 0,014 seconde langzamer was dan die van Lawson. Naast Formule 2 deed hij dit jaar ook simulatorwerk en vrije trainingen voor Red Bull.
"Niet alleen F2 heeft geholpen bij de beslissing voor volgend jaar. Ik werk al lang nauw samen met Red Bull. Dit is mijn vijfde jaar in het programma, dus ik heb een hele hechte band met iedereen."




