Het geluk van de winnaar: Fernando Alonso had lekke band
BARCELONA – Voor het winnen van een Formule 1 Grand Prix heb je een snelle auto, een uitstekende rijder en een portie geluk nodig. Dat bleek ook in de Grand Prix van Spanje, gewonnen door Ferrari F1-coureur Fernando Alonso. Na de race bleek namelijk dat de Spanjaard een lekke band had toen hij binnenkwam voor zijn vierde en laatste pitstop. Dat leverde echter geen problemen of tijdverlies op waardoor Alonso met ruime voorsprong zijn tweede zege van het jaar kon boeken.
Na afloop zei teambaas Stefano Domenicali: “Het was geen serieus probleem. De data vertelde ons dat de band langzaam leegliep. Onze strategie was om hem twee ronden later binnen te halen maar we wilden niets riskeren aangezien we de controle hadden. We besloten hem vroegtijdig naar binnen te halen om stress te voorkomen.”
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Marina Bay. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Oliver Bearman voelt zich benadeeld door Haas-strategie: "Normaal neem je de gok met de tweede auto"

Ferrari-CEO Benedetto Vigna spreekt geruchten over breuk met Fred Vasseur tegen

Tom Coronel wordt aan belofte herinnerd na zege van Max Verstappen: "Als Max nog een race wint, vreet ik een bezemsteel op"


