Helmut Marko ziet Charles Leclerc weegbrug missen: "Volgens de regels moet het een straf zijn"
In het tweede deel van de kwalificatie in Monaco reed Charles Leclerc de weegbrug voorbij. De Monegask werd door zijn team teruggeduwd om de auto alsnog te laten wegen. In het kamp van Red Bull hebben ze dat uiteraard niet gemist en Helmut Marko denkt dan ook dat de Ferrari-coureur een straf zou moeten krijgen.
Marko werd bij het Oostenrijkse ORF naar het incident gevraagd. "Iedereen heeft kunnen zien wat er gebeurde. Als ze de regels consequent volgen, moet het een straf zijn. Natuurlijk gun ik hem geen straf, want Charles heeft hier in Monaco al veel pech gehad. Maar het terugduwen door het team zorgt er niet voor dat hij de weegbrug niet gemist heeft."
Ook als de FIA geen actie tegen Leclerc onderneemt, zal Marko geen protest indienen. "Dit was zo duidelijk het missen van de weegbrug, maar wij zullen geen actie ondernemen. Wellicht dat andere teams dat wel doen. Iedereen wil natuurlijk graag een plaats verder naar voren aan de race beginnen."
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Marina Bay. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Carlos Sainz heeft duidelijke boodschap na F1-softwarechaos: "Wie heeft er vijf jaar geleden besloten dat dit de juiste richting was?"

Oliver Bearman voelt zich benadeeld door Haas-strategie: "Normaal neem je de gok met de tweede auto"

Ferrari-CEO Benedetto Vigna spreekt geruchten over breuk met Fred Vasseur tegen

