Laatste nieuws
• Ford intensiveert testprogramma met twee auto's: "Het mooie van het hebben van twee auto's..."• UPDATE: Kwalificatie UITGESTELD! LIVE-TIMING GP van Singapore: kan Max Verstappen de goede reeks voortzetten? Volg de rondetijden LIVE• HIGH-LIGHTS F1 Sprint: Slechte start Verstappen, crash Russell en McLaren teamgenoten rijden elkaar uit de race• Oscar Piastri reageert op crash met Lando Norris: "Ik heb hem niet gezien bij de apex"• Lando Norris verdedigt inhaalpoging op teamgenoot Oscar Piastri: "Ik heb het recht om dat te doen"• George Russell baalt na crash tijdens sprintrace in Singapore: "Een heel domme fout"• Charles Leclerc houdt stand in Singapore, maar ziet Ferrari snelheid verliezen: "We hadden aan het einde niet de snelheid"• Ford intensiveert testprogramma met twee auto's: "Het mooie van het hebben van twee auto's..."• UPDATE: Kwalificatie UITGESTELD! LIVE-TIMING GP van Singapore: kan Max Verstappen de goede reeks voortzetten? Volg de rondetijden LIVE• HIGH-LIGHTS F1 Sprint: Slechte start Verstappen, crash Russell en McLaren teamgenoten rijden elkaar uit de race• Oscar Piastri reageert op crash met Lando Norris: "Ik heb hem niet gezien bij de apex"• Lando Norris verdedigt inhaalpoging op teamgenoot Oscar Piastri: "Ik heb het recht om dat te doen"• George Russell baalt na crash tijdens sprintrace in Singapore: "Een heel domme fout"• Charles Leclerc houdt stand in Singapore, maar ziet Ferrari snelheid verliezen: "We hadden aan het einde niet de snelheid"
Formule 1

Helmut Marko vertelt vol trots over operatie Red Bull Ring: "Drie wereldprimeurs! Het is voor het eerst dat..."

Door Bart6 juni 2020 · 07:57 uur2 min lezen
🏁 DIT WEEKEND Singapore Airlines Singapore Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Het plan om de kwalificatie via een sprintrace te houden, is afgeslagen door Mercedes en dus verandert er bij de herstart van de Formule 1 in juli in Oostenrijk niet zo veel aan het tijdschema. De race op de Red Bull Ring, die de afgelopen twee jaar werd gewonnen door Max Verstappen, kent qua timing weinig veranderingen. Volgens Helmut Marko is het tijdschema vergelijkbaar met wat we van de laatste jaren gewend waren. De eerste vrije training begint om 11:00 uur, de kwalificatie om 15:00 uur en de race om 15:10 uur.

Maar niet alles is hetzelfde, zo vertelt de Red Bull-adviseur in een interview met het Duitse RTL. "Alle teamleden moeten zich aan de nieuwe veiligheidsmaatregelen houden. Ze moeten een mondkapje dragen en afstand houden waar dat mogelijk is. Tijdens een pitstop zal dat onmogelijk zijn, maar daarom wordt iedereen ook elke 48 uur getest."

Tijdens de eerste twee races op de Red Bull Ring zijn ongeveer 2.000 mensen aanwezig. "De F1 brengt zo'n 1.600 mensen op de been. Dan moet je denken aan de teams, de FIA, de bandenleverancier, de motorleveranciers en zo'n 500 marshals. Samen met de Formule 2, de Formule 3 en de Porsche Super Cup kom je dan net boven de 2.000 mensen uit."

F1-teams mogen maximaal 80 mensen meenemen, maar omdat de race achter gesloten deuren gehouden wordt, is een deel van het team ook niet nodig. Zo staan er geen motorhomes van de teams en zijn PR-medewerkers ook niet nodig. "De engineers, de strategische mensen en de monteurs moeten aanwezig zijn. Zonder mensen die een pitstop uit kunnen voeren, wordt het knap lastig."

Marko is trots op het feit dat de eerste twee races van het seizoen in zijn Oostenrijk worden gehouden. "We zijn trots op drie wereldprimeurs. Het is voor het eerst dat een F1-seizoen in Oostenrijk begint. Daarnaast is het voor het eerst dat er twee races op hetzelfde circuit worden gehouden. En het derde nieuwe aspect is de naam voor de tweede race. De Grand Prix van Stiermarken. Die race is naar de deelstaat vernoemd waar de Red Bull Ring ligt en daar zijn we trots op."

B
Bart
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×