Grootste concurrent geeft ruiterlijk toe en looft Max Verstappen: 'Geweldige move op Oscar Piastri'
Uitgegeven door Bas Kaligis • 19 mei 2025 05:27
Zak Brown heeft zijn waardering uitgesproken voor de beslissende inhaalactie van Max Verstappen op Oscar Piastri tijdens de Grand Prix van Emilia Romagna op het Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari. De McLaren-CEO erkende ruiterlijk dat Red Bull en Verstappen in Imola simpelweg over meer snelheid beschikten.

Ondanks dat McLaren als favoriet aan het weekend begon, sloeg Verstappen meteen toe bij de start. Met een gedurfde duik aan de buitenkant in de eerste bocht greep hij de leiding. Daarna bouwde de Nederlander gestaag zijn voorsprong uit en demonstreerde superieure racesnelheid.
"Max was de gehele wedstrijd net wat sneller dan wij", constateerde Brown nuchter. "Hoewel onze rondetijden vergelijkbaar waren, hield hij de race perfect onder controle. We hadden simpelweg geen antwoord op zijn tempo.”
Een late safety car-fase bood McLaren theoretisch nog een opening. Lando Norris beschikte toen over versere banden. Toch koos het team ervoor beide coureurs vrij te laten racen zonder teamorders, een besluit waar Brown volledig achter staat. Norris wist vervolgens teamgenoot Piastri te passeren voor de tweede plaats.
Het resultaat in Imola bewijst volgens Brown dat de titelstrijd nog volledig open ligt, ondanks de recente overwinningsreeks van McLaren. Deze visie wordt gedeeld door Norris, die na de race benadrukte dat Red Bull absoluut niet mag worden afgeschreven.
"Red Bull was gewoon te sterk voor ons", concludeerde Brown realistisch. “Dit kampioenschap duurt nog lang en deze race toont aan dat de strijd nog volledig open ligt."