Giovinazzi pakt hyperpole in Austin, Barrichello naar pole in LMGT3

Antonio Giovinazzi heeft de hyperpole voor de Lone Star Le Mans op het Circuit of The Americas op zijn naam geschreven. De Italiaan was in Austin goed voor een tijd van 1:52,455 en verzekerde zich daarmee van de beste startpositie voor de race van het FIA World Endurance Championship.
Foto: FIA WEC/DPPI
Giovinazzi moest de poleposition wel delen met Jack Aitken. De Cadillac-coureur zette exact dezelfde tijd op de klokken, maar deed dat pas nadat Giovinazzi zijn ronde had gereden. Daardoor werd de Italiaan als eerste geklasseerd en moest Aitken genoegen nemen met de tweede positie.
De verschillen aan de voorkant van het veld waren bijzonder klein. De eerste vier coureurs stonden slechts 0,050 seconde van elkaar. Charles Milesi reed zijn Alpine naar de derde tijd, terwijl Harry Tincknell met de Aston Martin de vierde positie pakte.
Kamui Kobayashi kwalificeerde zich als negende. De Japanner, teamgenoot van Nyck de Vries bij Toyota, bleef daarmee achter zijn Toyota-teamgenoot Rio Hirakawa.
Voor BMW en Peugeot verliep de kwalificatie minder succesvol. Geen van de beide fabrikanten wist zich met een auto te plaatsen voor de hyperpole.
Barrichello ondanks geschrapte tijd naar pole in LMGT3
In de LMGT3-klasse ging de poleposition naar Eduardo Barrichello. De Braziliaan leek aanvankelijk al verzekerd van de eerste startpositie met zijn Aston Martin Vantage, maar zijn snelste ronde werd geschrapt vanwege het overschrijden van de baanlimieten.
Barrichello liet zich daardoor echter niet uit het veld slaan. Met zijn tweede tijd van 2:05,160 stelde hij alsnog de poleposition veilig. Daarmee bleef hij zijn Aston Martin-teamgenoot Zach Robichon voor.
Timur Boguslavskiy reed de derde tijd met de Porsche van Manthey. De Corvette van Nicky Catsburg en de Mercedes van Lin Hodenius plaatsten zich beiden niet voor de hyperpole.
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Monza. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Ferrari verlengt contract met Phil Hanson: "Het is een extra stimulans"

Logan Sargeant voelt zich thuis bij Ford: "We hebben echt een vliegende start gemaakt..."

De CCGT1 krijgt 800 kilo neerwaartse druk en 1600 pk, terwijl trackpakket Koenigsegg tot circuitwapen maakt




