Geruchten Alpine - BYD: "Op dit moment doen er veel geruchten de ronde, en eerlijk gezegd..."
Uitgegeven door Wim Boekel • 13 mei 2026 09:17
Alpine vertrekt aan het einde van dit seizoen van het FIA World Endurance Championship uit het kampioenschap met haar LMH-bolide. Het betekent dat teambaas van Signatech, Philippe Sinault voor volgend jaar nog geen auto’s heeft. Het gerucht gaat volgens de Duitse media, dat Signatech met BYD in zee gaat. Wat echter ontkend wordt door Sinault.

“Op dit moment doen er veel geruchten de ronde, en eerlijk gezegd blijven het geruchten,” vertelde Sinault aan Sportscar365 tijdens de 6 uur van Spa-Francorchamps van afgelopen weekend. “Er wordt gesproken over BYD en dergelijke. Ik heb nog nooit iemand van BYD ontmoet. Mijn belangrijkste taak is om iedereen te bewijzen dat we een goed prestatieniveau hebben en dat we in staat zijn om goed werk te leveren. Nu rijden we in het blauw en we hebben nog veel te doen in het blauw. Daarna zien we wel verder. De belangrijkste waarde van het team is het prestatieniveau en de resultaten.”
Volgens Sinault zijn er dan ook nog geen gesprekken met andere autofabrikanten over een toekomst in het FIA WEC. De Fransman wil dan ook graag praten met andere fabrikanten om een toekomst in het kampioenschap te garanderen. “Als iemand rechtstreeks met mij wil praten, geef hem of haar dan alstublieft mijn nummer,” zegt Sinault daarover. “Ik zou heel graag met hen praten. Het staat vast dat [de serie] Chinese merken wil. Er zijn veel mensen die ons project met welwillendheid steunen. Iedereen wil dat we het redden. Het is geweldig voor ons en we zijn er diep door geraakt. Maar nu is het tijd om resultaten te boeken. We zijn bezig om contact op te nemen met een aantal van hen, om duidelijk te zijn, met de steun van ook Alpine en Viry-Chatillon, want het is een gezamenlijke toekomst. We gaan er nu werk van maken om contact met hen op te nemen en om jullie in Le Mans iets te kunnen vertellen.”
RaceXpress was in Spa-Francorchamps bij het FA WEC en had enkele openhartige interviews met coureurs:
INTERVIEW Nyck de Vries
INTERVIEW Renger van der Zande




