Formule 1

George Russell en Kimi Antonelli rijden zonder koelvest in hitte van Singapore

Door Bas Kaligis8 oktober 2026 · 18:01 uur2 min lezen
George Russell en Kimi Antonelli rijden zonder koelvest in hitte van Singapore
🏁 DIT WEEKEND Singapore Airlines Singapore Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Mercedes-coureurs George Russell en Kimi Antonelli rijden de Grand Prix van Singapore zonder koelvest, terwijl de FIA een heat hazard heeft afgekondigd. Die officiële hittewaarschuwing geldt voor de sprint en de race. Mercedes stak geen geld in een eigen vest, omdat dat ten koste zou gaan van het budget onder de Cost Cap.

George Russell Mercedes Grand Prix F1

De officiële weerdienst verwacht alle drie de dagen 31 graden of meer. Het asfalt van Marina Bay kan daardoor boven de vijftig graden uitkomen. De FIA baseert zich op artikel B1.5.10 van het reglement: voorspelt de weerdienst tijdens de sprint of race een hitte-index boven de 31 graden, dan volgt een heat hazard. De omstandigheden zijn dan niet alleen zwaar, maar mogelijk ook schadelijk voor de coureurs.

Teams moeten hun auto's in dat geval uitrusten met een koelsysteem voor de coureur. Het minimumgewicht gaat omhoog om het gewicht van die apparatuur te compenseren. Het vest zelf is niet verplicht. Wie het vest niet draagt, krijgt ballast in de auto, zodat coureurs met een vest geen gewichtsnadeel hebben.

Mercedes stak het budget van dit seizoen liever in updates voor de auto. De teams kregen 50.000 dollar extra budgetruimte om een vest te ontwikkelen dat een volledige racedistantie meegaat. "Wij vonden dat bedrag te klein om een oplossing te ontwikkelen die een hele race standhoudt", zegt adjunct-teambaas Bradley Lord.

De coureurs staan dit weekeinde voor een zware fysieke test. Naast de hitte schuiven twee buiengebieden boven Marina Bay samen, waardoor de luchtvochtigheid tijdens de Grand Prix op zondag naar verwachting boven de tachtig procent uitkomt. Lord over de keuze van het team: "De coureurs kiezen, net als wij allemaal en net als elke racer in de pit lane, voor prestaties boven comfort."

Lord verwijst daarbij ook naar de tijd dat Lewis Hamilton nog teamgenoot van Russell was. "We hebben de coureurs bij dat besluit betrokken. Op sommige plekken wordt het oncomfortabel, maar de koeling in de cockpit is veel beter dan een paar jaar geleden, toen George en Lewis het in Singapore zo zwaar hadden."

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×