FOTO'S - Pirelli bandentests Barcelona; Mario Isola: "Het circuit staat bekend als erg veeleisend..." + VIDEO
Uitgegeven door Peter Vader • 6 februari 2025 10:00
Pirelli's tweede testsessie van 2025 ging afgelopen dinsdag van start op het circuit van Barcelona-Catalunya, het circuit in de buurt van het Spaanse stadje Granollers. Nadat ze al hadden deelgenomen aan de tweedaagse sessie in Paul Ricard, werkte McLaren F1 Racing opnieuw samen met Pirelli aan de ontwikkeling van banden voor 2026, dit keer vergezeld door Scuderia Ferrari HP. Op dinsdag waren er drie coureurs aan de beurt, Lewis Hamilton en Charles Leclerc deelden een aangepaste SF-24, terwijl Lando Norris achter het stuur zat van de MCL60, speciaal aangepast om tests te ondersteunen van de enige bandenleverancier van het FIA Formule 1 Wereldkampioenschap.
Lewis Hamilton
Dinsdag
Het werk van vorige week van de ingenieurs van Pirelli was gericht op de tussenliggende en extreme natte banden en deze week draaide het programma om de ontwikkeling van de slicks. Specifiek werden verschillende combinaties van constructie en compound getest, de laatste van de hardste soort, van de C1 tot de C3, omdat ze goed geschikt zijn voor het Spaanse circuit. Een baan die bijzonder veeleisend is voor banden. In totaal werden er op dinsdag 332 ronden afgelegd: Hamilton deed er 87 (beste tijd 1'15''930), Leclerc 86 (1'16''060) en Norris 159 (1'15''215).
Woensdag
Gisteren, op woensdag, werd er weer verder getest. Oscar Piastri verscheen voor McLaren in de baan, terwijl Leclerc en Hamilton opnieuw in de Ferrari reden, de eerste 's ochtends en de laatste 's middags. De drie coureurs werkten op woensdag samen met de ingenieurs van Pirelli aan de ontwikkeling van de banden voor 2026, waarbij Charles Leclerc en Lewis Hamilton een Ferrari SF-24 deelden, terwijl Oscar Piastri achter het stuur zat van een McLaren MCL60. Beide auto's waren speciaal aangepast zodat ze pasten bij de prototypebanden die zijn ontworpen rond de nieuwe technische voorschriften die volgend jaar van kracht worden. De nieuwe banden zijn aan de voorzijde 25 millimeter smaller dan de huidige banden en 30 millimeter aan de achterkant.
In totaal werden er woensdag 300 ronden afgelegd, 74 door de Monegaskische coureur, 74 door zijn Britse teamgenoot en 152 door de Australiër. Hierna volgen de snelste geregistreerde rondetijden, hoewel ze geen echte betekenis hebben gezien de verschillende werkprogramma's die door de twee teams voor Pirelli zijn uitgevoerd: 1'14''971 voor Leclerc, 1'16''759 voor Hamilton en 1'15''815 voor Piastri.
Veeleisend circuit
"Het was een zeer nuttige sessie, met name wat betreft het vergelijken van de verschillende constructies voor volgend seizoen, en het experimenteren met enkele compounds van het hardere einde van het bereik", aldus Pirelli Motorsport Director, Mario Isola. "Het circuit van Barcelona staat bekend als een van de meest veeleisende voor de banden in termen van de uitgeoefende energie en degradatie. Daarom zal de informatie die we tijdens deze twee drukke dagen hebben verzameld erg belangrijk zijn voor de toekomstige ontwikkeling van deze generatie banden. Het is een echt veeleisend begin van het jaar met vier testsessies nog voordat het seizoen begint en ik wil alle teams bedanken die met ons samenwerken, omdat we weten hoe druk ze het op dit moment hebben."
Nog meer testdagen
Na de test van vorige week in Paul Ricard en deze in Barcelona, vertrekt het team van Pirelli-ingenieurs volgende week verder naar het zuiden, voor twee dagen testen op het circuit van Jerez de la Frontera in Andalusië op 13 en 14 februari. Alpine doet op beide dagen mee, terwijl McLaren en Mercedes elk één dag doen. De laatste pre-season test vindt plaats op het circuit van Sakhir in Bahrein op 2 en 3 maart, waarbij Alpine en Williams beide dagen rijden. Op dezelfde locatie vindt dan de enige driedaagse test plaats, waarbij alle teams hun 2025-auto's laten rijden voorafgaand aan de openingsronde, de Grand Prix van Australië.
Charles Leclerc
Lando Norris
Charles Leclerc
Lewis Hamilton
Pirelli Motorsport Director, Mario Isola: "Het was een zeer nuttige sessie, met name wat betreft het vergelijken van de verschillende constructies voor volgend seizoen, en het experimenteren met enkele compounds van het hardere einde van het bereik"
Lando Norris
Charles Leclerc
Lewis Hamilton
Groen licht voor het Formule 1-seizoen 2025!
Foto's: f1pressarea.pirelli
Pirelli vierde zijn 400e Formule 1-wedstrijd tijdens de Grand Prix van Bahrein, de openingsrace van het seizoen 2021. Sinds de eerste Formule 1-race op Silverstone in 1950 waren er op dat moment 240 overwinningen, 243 pole positions, 247 snelste ronden en 727 podiumplaatsen in de Formule 1 geweest voor het Italiaanse bandenbedrijf. Dat was een belangrijke mijlpaal voor Pirelli, dat al meer dan 114 jaar een integraal onderdeel is van de autosport na het winnen van de race van Peking naar Parijs in 1907. Maar de zegereeks gaat door, we staan nu aan de vooravond van het F1-seizoen 2025. Gaat Lewis Hamilton zijn zo verlangde achtste F1-wereldtitel veroveren met zijn Ferrari op Pirelli banden? Geniet van de bovenstaande video van anderhalve minuut van Pirelli in de Formule 1.
Bekijk ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met Jos en Max Verstappen. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!