Formule 1

FOTA slaat de groene weg in: uitstoot met 12,4 procent omlaag

Uitgegeven door Jordy Stuivenberg • 1 juli 2010 14:01

De Formula One Teams' Association, beter bekend onder de afkorting FOTA, wil de komende seizoenen een aantal reglementswijzigingen doorvoeren om de F1 in de toekomst een stuk milieuvriendelijker te maken. Zo moet de uitstoot van schadelijke stoffen omlaag en moeten de snelle F1-bolides minder brandstof gaan gebruiken.

De FOTA heeft onderzoek laten verrichten naar de effecten van de Formule 1 op het milieu. Het samenwerkingsverband van alle teams kwam naar aanleiding van het rapport tot de conclusie dat de uitstoot van schadelijke stoffen de komende drie jaar met meer dan twaalf procent verlaagd moet worden. Vanaf 2013 moeten nieuwe regels voor de versnellingsbakken en motoren ervoor zorgen dat het gebruik van brandstof omlaag gaat.

“We hebben de totale uitstoot van CO2 al omlaag kunnen brengen”, vertelde Martin Whitmarsh, de voorzitter van de FOTA. “We willen daarop voortbouwen en in 2012 zorgen voor een verlaging van de uitstoot met 12,4 procent ten opzichte van 2009.

“De FIA en de FOTA werken daarnaast samen om ervoor te zorgen dat de technische reglementen vanaf 2013 bijdragen aan het efficiënter maken van de motoren en aandrijvingen. Ik ben blij dat de sport deze duurzame weg is ingeslagen.”

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS