Formule 1: ‘Sommigen bij Ferrari betreuren nu de komst van Lewis Hamilton’
Uitgegeven door Bas Kaligis • 1 oktober 2025 03:52
Voormalig Haas-teambaas Guenther Steiner denkt dat er bij Ferrari mensen zijn die spijt hebben van de beslissing om Carlos Sainz te vervangen door Lewis Hamilton. Volgens de Italiaan heeft Hamilton onrust gebracht bij de Scuderia, terwijl Sainz rustig zijn werk doet bij Williams en inmiddels al op het podium heeft gestaan.

Sainz verraste vriend en vijand in Bakoe door als derde te finishen, het eerste volledige punten-podium voor Williams sinds 2017. De Spanjaard kwalificeerde zich als tweede en reed een sterke race naar P3. Hamilton daarentegen startte als twaalfde en kwam niet verder dan de achtste plaats, een positie die hij te danken had aan teamorders bij Ferrari. De zevenvoudig wereldkampioen heeft dit seizoen nog altijd geen podiumplaats behaald.
Steiner suggereert dat niet iedereen binnen Ferrari nog overtuigd is van de keuze voor Hamilton. “Ik denk dat sommige mensen in het team dat wel doen”, zei hij in The Red Flags podcast. “Het management kan natuurlijk geen spijt tonen, want dan geef je toe dat je iets verkeerd hebt gedaan. Maar ik weet zeker dat sommigen daar spijt voelen, want Ferrari eindigde als achtste en negende in Bakoe. Sainz, nu bij Williams, werd derde. Degene die zich het best voelt is waarschijnlijk Sainz.”
De voormalig teambaas benadrukt dat Ferrari met Sainz een bekende factor had die consequent presteerde. “Ze zouden niet al die externe onrust hebben van Hamilton die niet presteert. Het team kon zich focussen op racen en verbeteren, in plaats van constant te zoeken naar waarom Lewis de auto niet fijn vindt. Sainz leverde gewoon. En bij alle respect voor Hamilton, is de onrust die hij meebrengt momenteel een goede investering? Misschien niet. Ook financieel is de investering in Lewis ongetwijfeld veel hoger dan die in Carlos.”
Steiner prijst Sainz om zijn houding tijdens een moeilijk seizoen bij Williams. Voor Bakoe was zijn beste resultaat een achtste plaats in Jeddah en Imola, en had hij in zes races geen enkel punt gescoord. “Je ziet dat Carlos kalm bleef. Hij zocht nooit naar excuses. Als er iets mis was, stelde hij vragen, maar bleef er niet bij stilstaan. Hij gelooft in zichzelf, weet wat hij kan en werkt hard. Dan komen de resultaten vanzelf. Je hebt altijd critici die zeggen: ‘Oh, hij was overhyped, hij kan Albon niet eens verslaan.’ Maar Carlos was geduldig”, aldus Steiner.




