Formule 1 in 2017 de verkeerde kant op: "Wat dat betreft is het een beetje wazig"
Hoewel 2016 amper begonnen is gaan de meeste gesprekken in de Formule 1 al over de regels voor 2017. De FIA wil dat de auto's meer downforce gaan genereren, waardoor ze sneller worden. Veel coureurs vinden dat echter een slecht idee, want daardoor wordt inhalen ook lastiger. Mercedes rijder Nico Rosberg dat de mogelijke nieuwe regels de 'show' niet bevorderen.
Nico Rosberg spreidde zijn mening tentoon over de mogelijke regels voor het seizoen 2017: "We moeten in 2017 gevechten op de baan zien. Ik geloof niet dat de nieuwe regels dat bevorderen, we weten allemaal dat downforce ons juist hindert om vlak achter iemand anders te rijden. Als de neerwaartse druk met dertig procent toeneemt, dan gaan we de verkeerde richting op. De prioriteit zou meer actie op de baan en meer inhaalmogelijkheden moeten zijn. Ik heb veel coureurs woorden van gelijke strekking horen gebruiken. Meer snelheid is één ding, maar meer downforce is iets anders. Je kan ook op mechanische wijze meer snelheid verkrijgen, wat dat betreft is het een beetje wazig. Ik wil ook snellere auto's, maar op een andere manier, niet via downforce. Dat is allemaal nog een beetje onduidelijk."
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Kuala Lumpur. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Is Max Verstappen GP-winst in Bakoe misgelopen? "Zelfs vanaf P2 was het lastig geweest"

Red Bull houdt slag om de arm over mogelijke gridstraf voor Max Verstappen

Voormalig F1-wereldkampioen verdedigt Red Bull na opvallende rolverdeling Verstappen - Hadjar

