'Ford en Honda de motorenleveranciers van de nieuwe Formule 1-teams'
Vanaf 2015 staan er twee nieuwe Formule 1-teams op de grid: het Amerikaanse Haas en het Roemeense team onder leiding van Colin Kolles. Hoewel er van beide teams nog zeer weinig details naar buiten zijn gebracht, gaan er al allerlei geruchten, onder meer over de motorenleveranciers van de nieuwelingen.
Het team onder leiding van Colin Kolles zou dicht bij een overeenkomst met Honda zijn. De Japanners keren in 2015 terug in de koningsklasse als motorenpartner van McLaren. Met een tweede team kan meer data worden vergaard, maar er bestaat tevens de kans dat het team uit Woking een deal sluit om ook talentvolle rijders bij hen onder te brengen. McLaren wilde dat dit jaar doen met Kevin Magnussen om de Deen ervaring op te laten doen, maar geen enkele partij was geïnteresseerd waardoor zij ervoor kozen Sergio Perez aan de kant te schuiven. Komend jaar staat de Belg Stoffel Vandoorne te springen om toetreding tot de koningsklasse, dus ook voor hem moet een plekje gezocht worden.
Ondertussen lijkt Haas Automation op weg naar een deal met Ford, dat omgedoopte Cosworthmotoren gaat gebruiken. De Engelse organisatie heeft haar eigen V6-turbomotor voor het seizoen 2014 ontwikkeld waardoor een geïnteresseerde partij snel kan instappen.
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Kuala Lumpur. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Max Verstappen legt onconventionele Red Bull-keuze in Maleisië uit

Lance Stroll onthult waar Aston Martin snelheid verliest: "Dat is echt onze zwakke plek"

Max Verstappen trekt zich niets aan van belastingkwesties rond mogelijke Imola-race: "Je moet het gewoon betalen"

