Formule 1

Ferrari ruikt kansen in Bakoe: Leclerc start naast Russell en ziet plots ruimte voor een sensationele aanval op Mercedes

Door Peter Vader26 september 2026 · 09:01 uur2 min lezen
Ferrari ruikt kansen in Bakoe: Leclerc start naast Russell en ziet plots ruimte voor een sensationele aanval op Mercedes
🏁 DIT WEEKEND Qatar Airways Azerbaijan Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

De Ferrari staat op de eerste startrij in Bakoe. Charles Leclerc begint de Grand Prix van Azerbeidzjan vanaf de tweede plek, direct naast George Russell. Op papier heeft Mercedes de betere uitgangspositie. Maar Ferrari ziet een opening. De SF-26 zou namelijk tijdens de race sterker kunnen zijn dan tijdens de kwalificatie.

Leclerc blijft voorzichtig
Charles Leclerc weet dat de strijd met Russell allerminst eenvoudig wordt. Toch weigert de Monegask zich bij voorbaat gewonnen te geven. „We zullen het proberen en ons uiterste best doen. Of dat genoeg zal zijn, zal alleen de tijd uitwijzen”, vertelde Leclerc na de kwalificatie.
Daarmee houdt hij de verwachtingen bewust onder controle.
Tegelijkertijd wijst hij op een eigenschap van de Ferrari die zaterdag weleens belangrijk kan worden. „We weten dat we een goede raceauto hebben. Heel vaak is hij in de race beter dan in de kwalificatie en we hopen dat dat zaterdag ook zo zal zijn.”

Precies daar ligt de hoop van Ferrari. De SF-26 liet op één snelle ronde niet het maximale zien. Als de auto zijn sterkere racepace inderdaad waarmaakt, kan Leclerc alsnog druk zetten op Russell.

Kans bij de start
De tweede startplek biedt Ferrari bovendien direct mogelijkheden. Leclerc staat pal naast Russell en is vanaf de eerste meters betrokken bij de strijd om de overwinning.

Bakoe kan de verhoudingen snel veranderen. Lange rechte stukken worden afgewisseld met harde remzones. De muren staan dicht langs de baan. Ook de banden kunnen een belangrijke rol spelen. En dan is er nog de wind. Die liet zich tijdens de kwalificatie al nadrukkelijk gelden en kan ook tijdens de race voor nieuwe verrassingen zorgen.

Fred Vasseur houdt spanning erin
Ook Fred Vasseur liet zich uit over de verhouding met Mercedes. De Ferrari-teambaas besprak de verschillen in Power Unit en de prestaties die beide teams tijdens de kwalificatie lieten zien. Tegelijkertijd bleef hij terughoudend over de interne situatie bij Ferrari. Zijn opmerkingen raken daarmee niet alleen de prestaties van de SF-26, maar ook de toekomst van de Scuderia.

Voorlopig draait alles echter om één vraag: kan Ferrari het verschil met Mercedes tijdens de race verkleinen? Leclerc heeft in ieder geval de uitgangspositie. De Ferrari staat op de eerste rij en de auto zou volgens de Monegask juist tijdens de race sterker moeten zijn.

De overwinning ligt nog lang niet voor het oprapen. Maar na de kwalificatie in Bakoe heeft Ferrari in elk geval een concrete kans. Nu is het aan Charles Leclerc en de Scuderia om die mogelijkheid om te zetten in een echte aanval op George Russell en Mercedes.

Bekijk ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met Jos en Max Verstappen. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!

P
Peter Vader
RaceXpress editorial
Meer over F1→
Comments (0)

Wees de eerste die reageert.

×