Ferrari had haar zaken prima voor elkaar: "Ik kon erg agressief rijden"
BARCELONA - Scuderia Ferrari F1 had haar zaakjes prima voor elkaar tijdens de Grand Prix van Spanje op het 4,6 kilometer lange Circuit de Catalunya nabij Spanje. Daar waar de Spanjaard er voor thuispubliek met de overwinning vandoor ging maakte teamgenoot Felipe Massa het feest compleet met een eveneens indrukwekkende derde plaats, na vanaf de negende plaats gestart te zijn. De Braziliaan liet zich door de drie plaatsen gridpenatly, opgelegd na de kwalificatie vanwege het vermoedelijk ophouden van een andere rijder, niet uit het veld slaan, reed een aanvallende race die uiteindelijk werd beloond met een verdiende poduimplaats.
"Ik ben erg blij met dit podium", aldus Massa die duidelijk zijn oude vorm van voor zijn ongeluk in 2009 hervonden lijkt te hebben. "Het was een erg fijne race en een fantastisch resultaat voor het gehele team. Als je start van ver terug is alles een stuk gecompliceerder. Maar het lukte me goed weg te komen en ik had meteen een geweldige snelheid. Tijdens de eerste ronde wist ik een paar inhaalmanoeuvres in te zetten vanwege het feit dat de wagen erg competitief was, wat betekende dat ik erg agressief kon rijden terwijl ik op hetzelfde moment voor m'n banden zorgde. Tot tegen het einde dacht ik dat het mogelijk zou moeten zijn het gevecht aan te gaan met Kimi, maar toen mijn laatste set harde banden waren bevestigd, waarvan we dachten dat het de beste zouden zijn omdat ze nog nieuw waren, kreeg ik last van overstuur en verloor de achterkant veel sneller dan dat ik had verwacht."
"Maar samengevat ben ik erg tevreden met onze prestatie op deze baan. Nu gaan we naar Monaco, een compleet andere baan waar inhalen erg moeilijk is. We weten dat we niet over de snelste wagen beschikken, maar alles wat we kunnen doen is blijven werken met dezelfde inzet, want ik weet zeker dat we op de juiste weg zijn."
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Marina Bay. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Oliver Bearman voelt zich benadeeld door Haas-strategie: "Normaal neem je de gok met de tweede auto"

Ferrari-CEO Benedetto Vigna spreekt geruchten over breuk met Fred Vasseur tegen

Tom Coronel wordt aan belofte herinnerd na zege van Max Verstappen: "Als Max nog een race wint, vreet ik een bezemsteel op"


