Formule 1

Ferrari-directeur waarschuwt: "F1 ten dode opgeschreven zonder strict budgetplafond"

Uitgegeven door Bart • 31 december 2019 11:10

Vanaf 2021 geldt er in de Formule 1 een budgetplafond van 175 miljoen euro. Echter vallen hier de uitgaven voor de motor, de salarissen voor de coureurs en de drie topverdieners binnen het team niet onder. Volgens Ferrari-directeur Louis Camilleri is er meer nodig dan het eerste budgetplafond om de sport te redden. "Ik denk dat we een redelijk goed compromis hebben bereikt met het budgetplafond, maar dat is alleen van toepassing op het chassis."



"We zijn voor een budgetplafond, omdat het helpt aan de economische duurzaamheid van de Formule 1", zei Camilleri tegen het Engelse Autosport.com. "Op termijn moeten meer zaken binnen het budgetplafond vallen. Ook de motoren en de salarissen van de coureurs. Als de sport financieel niet haalbaar is voor sommige teams, dan is de Formule 1 ten dode opgeschreven."

Ferrari heeft volgens Camilleri een aantal offers gemaakt. De jaarlijkse 'erfgoedbonus' die Ferrari krijgt, komt te vervallen. "Een aantal details moet nog uitgewerkt worden, maar in principe zijn we akkoord. Uiteindelijk blijven het tien teams met verschillende meningen, dus er zal altijd discussie zijn, maar we hebben een leidende rol ingenomen, omdat de Formule 1 heel belangrijk is voor Ferrari. Uiteindelijk hebben alle teams de voordelen van de nieuwe regels ingezien. Mattia Binotto heeft zich een leider getoond in de gesprekken tussen de FIA en de teams."

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS