Fernando Alonso over knotsgekke race: "Mercedes was behoorlijk snel, Hamilton reed geweldig"

Fernando Alonso eindigde de Grand Prix van Australië op de derde positie en scoorde zijn 101e podium in de Formule 1. Na de herstart van de tweede rode vlag werd hij er door Carlos Sainz afgetikt en raakte hij zijn podiumpositie kwijt. Van de FIA kreeg de Spanjaard de derde positie terug.
Alonso ving de race aan vanaf de vierde positie. Door het wegvallen van George Russell leek hij tot aan het einde van de race veilig van een podiumplaats, totdat vier ronden voor het einde er een tweede rode vlag kwam. Bij die herstart werd hij aangetikt door landgenoot Carlos Sainz. Daarnaast waren er verspreid door het veld meerdere incidenten. Er volgde opnieuw een rode vlag. Bij de Safety Car-herstart werd de stand van de ronde ervoor te hanteren en kreeg Alonso zijn P3 weer terug. Alonso had nog nooit zo'n chaos meegemaakt: "Het was een rollercoaster van emoties vandaag. Er gebeurde veel, ook op het laatst. Ik heb geen idee wat er allemaal gebeurde." Alonso is blij met de derde plaats, want Mercedes was simpelweg te snel. "Mercedes was behoorlijk snel, Hamilton reed geweldig, dus we nemen genoegen met P3."
"De eerste rode vlag hielp ons, want we konden hierdoor een paar gratis plekken pakken, maar die daarna niet. Maar we pakken P3 en P4 met tevredenheid." Alonso is nu drie keer achter elkaar op P3 geëindigd, maar hoopt op meer: "Laten we een keer voor de tweede plek gaan."
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Kuala Lumpur. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Williams F1 maakt grote stap met FW48: "Een duidelijke stap in de goede richting"

Neal Froneman presenteert miljoenenplan voor Formule 1-race in Zuid-Afrika

FIA legt uit waarom Arvid Lindblad niet werd bestraft na botsing met Liam Lawson


