Formule 1

F1 plaveit de weg voor Verstappens endurance-trilogie: weg naar Le Mans, Spa en de Nürburgring ligt open

Door Frank Korsel18 september 2026 · 17:23 uur2 min lezen
F1 plaveit de weg voor Verstappens endurance-trilogie: weg naar Le Mans, Spa en de Nürburgring ligt open

De nieuwe Formule 1-kalender voor 2027 maakt de weg vrij voor coureurs die zich willen wagen aan avonturen in de endurance racerij. Voor coureurs als Max Verstappen en Lando Norris zet dat de deur wagenwijd open om hun horizon te verbreden. Verstappen en Norris kunnen zelfs deelnemen aan de 24 uur van Le Mans, maar daar is wel een loophole voor nodig.

De FIA en de Formule 1 hebben de kalender voor volgend seizoen wereldkundig gemaakt. Het valt op dat geen van de Grands Prix valt in een weekend van de 24 uren van Le Mans, Spa-Francorchamps of de Nürburgring, de drie grootste Europese endurancewedstrijden.

Verstappen reed al meerdere NLS-wedstrijden en leek zelfs lang op weg naar een eclatante overwinning in de 24-uursrace op het 25 kilometer lange asfaltlint door de Eifel.

Door een overlappende kalender was het voor de viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse van de autosport niet mogelijk om deel te nemen aan de 24-uurs manche op het circuit van Spa-Francorchamps.

24 uur van Le Mans
Komend jaar staat Verstappen geen strobreed in de weg om deel te nemen aan beide wedstrijden. Hoewel deelname aan deze prestigieuze race onwaarschijnlijk is, kunnen Verstappen en Lando Norris in theorie deelnemen aan de 24 uur van Le Mans.

Zowel Ford – de krachtbronleverancier bij Red Bull – als McLaren maken komend jaar hun debuut in de Hypercarklasse van het WEC. Regerend wereldkampioen Lando Norris voelde de MCL-HY Hypercar eerder dit jaar al aan de tand op Goodwood en testte hij afgelopen week de auto uitvoerig in Portimão.

Het weekend van de 24 uur van Le Mans geeft zelf geen overlap met de Formule 1, maar aangezien beide coureurs nog niet eerder op het Circuit de La Sarthe hebben gereden, zijn ze verplicht om mee te rijden op een speciale testdag voor ‘rookies’. En daar wringt de schoen. De rookie test is op dezelfde dag als de Grand Prix van Monaco. De kans is niet groot dat de coureurs deze race laten schieten om deel te nemen aan de 24 uur van Le Mans.

Toch kunnen Formule 1-coureurs – die per definitie in het bezit zijn van een platinumlicentie – onder deze verplichting uitkomen en in aanmerking komen voor dispensatie. Het reglement stelt dat coureurs die door conflicterende races in de Formule 1, Formule E, IMSA, Nascar of GT World Challenge niet aanwezig kunnen zijn tijdens de testdag, deze tijdens de eerste vrije training kunnen inhalen. Ze moeten dan minimaal vijf ronden voltooien.

F
Frank Korsel
Redactie RaceXpress
Meer over F1
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×