Formule 1

F1-analisten Christijan Albers en Giedo van der Garde over de geluksvogel van de race in Zandvoort

Door Bas Kaligis25 augustus 2026 · 08:02 uur1 min lezen
F1-analisten Christijan Albers en Giedo van der Garde over de geluksvogel van de race in Zandvoort
Nico Hülkenberg ontweek zondag op het nippertje een tollende Gabriel Bortoleto. De Duitser hield de Audi heel en werd achtste. Dat leverde hem punten op in de Grand Prix van Nederland.



Max Verstappen crashte in de openingsronde in de laatste bocht. Het aanstormende veld moest vol in de remmen. Pierre Gasly week naar links uit en kwam er langs.

Bortoleto tolde even later helemaal rond. De Braziliaan raakte niets en kon verder rijden. Hülkenberg naderde op dat moment op nat asfalt.

F1-analisten Christijan Albers en Giedo van der Garde bekeken de beelden terug bij Viaplay. Aan dat ene moment hing volgens Fan der Garde het hele resultaat. "Want anders had hij vandaag echt niet in de punten gereden", zei de voormalig F1-coureur.

Vijf coureurs haalden het einde van de race niet. Naast Verstappen vielen Valtteri Bottas, Esteban Ocon, Lance Stroll en Oliver Bearman uit. Gasly pakte als de nummer tien in de race het laatste punt.

De marge tussen punten en uitvallen was in Zandvoort flinterdun. "Dit is echt puur en puur en puur geluk", zei Van der Garde.
B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over F1
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×