Formule 1

Ex-Ferrari topman Luca di Montezemolo: "Bianchi hadden we gekozen voor de toekomst"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 20 juli 2015 12:58

Luca di Montezemolo is inmiddels voormalig president van Ferrari, maar de Italiaan laat in de dagen na het overlijden van Jules Bianchi van zich horen. De excentrieke Italiaan laat weten dat de Fransman was voorbestemd voor een Ferrari-toekomst en zeker naar de Scuderia was gekomen, bij een vertrek van Kimi Raikkonen.


“Jules Bianchi was een van ons, hij was een lid van de Ferrari-familie en de coureur die we gekozen hadden voor de toekomst, wanneer de samenwerking met Raikkonen over zou zijn. Hij was eerste klasse, persoonlijk, snel, aardig, erg gehecht aan Ferrari en veelbelovend”, vertelde de Italiaan tegenover Sky Sports Italia als eerbetoon aan de overleden coureur.

De talentvolle coureur kwam naar Ferrari in 2009, toen hij de eerste coureur werd van de Ferrari Academy. Deze promotie kwam na het behalen van het kampioenschap in de F3 Euroseries. In de periode daarna bleef het Italiaanse merk hem in alle klassen ondersteunen en testte hij regelmatig voor het team. “Een bitter lot heeft hem van ons weggenomen, laat ons met een grote leegte", zei Luca di Montezemolo die zich als betrokken vriend van de familie beschouwt. "Ik sta dicht bij zijn familie, die in de afgelopen maanden een grote moed in moelijke tijden hebben gehad, zoals ook zijn vele vrienden bij Ferrari. We hebben een exceptionele jongen verloren.”

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS