Eindelijk officieel: Buemi gaat racen voor Toro Rosso
Scuderia Toro Rosso F1 Team heeft officieel bevestigd dat Sebastien Buemi komend jaar voor het team gaat rijden. De jonge Zwitser was de grootste kanshebber op een zitje na diverse goede tests tijdens de winter. De 20-jarige maakt al langere tijd deel uit va het Red Bull Junior Drivers programma en reed afgelopen seizoen GP2.
"We zijn blij Sebastien te mogen verwelkomen in ons team", zei teambaas Franz Tost. "Onze engineers waren onder de indruk van zijn snelheid en leervermogen tijdens de tests van vorig jaar. Dat, in combinatie met zijn goede prestaties in de GP2, heeft ons doen besluiten hem een zitje aan te bieden. Deze deal komt overeen met de intentie van Dieter Mateschitz om van Scuderia Toro Rosso een platform te maken waar jonge talentvolle coureurs uit lagere klassen zich kunnen bewijzen."
Buemi maakt zijn officiële debuut tijdens de testsessie op het Portimao circuit later deze maand. "Ik ben uiteraard erg blij om komend seizoen voor Toro Rosso te mogen rijden", verklaarde Buemi in een eerste reactie. "Mijn doel is vanaf het eerste moment al geweest om op een dag Formule 1-coureur te zijn. Dit jaar ga ik mijn uiterste best doen om goede resultaten te behalen en het vertrouwen dat Red Bull in mij heeft gehad uit te betalen. Ik wil Red Bull bedanken voor deze kans en alle hulp die zij mij sinds 2005 geboden hebben."
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Marina Bay. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Oliver Bearman voelt zich benadeeld door Haas-strategie: "Normaal neem je de gok met de tweede auto"

Ferrari-CEO Benedetto Vigna spreekt geruchten over breuk met Fred Vasseur tegen

Tom Coronel wordt aan belofte herinnerd na zege van Max Verstappen: "Als Max nog een race wint, vreet ik een bezemsteel op"


