Formule 1

Dr. Helmut Marko slaat terug - Red Bull ziet geen bewijs voor Mercedes-dominantie in 2026

Uitgegeven door Bas Kaligis • 29 juni 2025 07:22

Red Bull-adviseur Helmut Marko heeft de claims dat Mercedes in 2026 zal domineren van tafel geveegd. Volgens de Red Bull-scout van Max Verstappen is er geen enkel bewijs dat de Duitse fabrikant de favoriet wordt onder de nieuwe motorreglementen.

Mercedes Grand Prix F1

De Formule 1 staat voor een van de grootste technische omwentelingen in haar geschiedenis. De nieuwe reglementen voor 2026 brengen grote veranderingen voor zowel chassis als krachtbronnen. Het elektrische aandeel van de motoren stijgt naar vijftig procent terwijl de MGU-H uit het hybridesysteem verdwijnt.

Mercedes kende enorm succes sinds de introductie van de hybride-era in 2014. Toch ziet Marko geen reden om aan te nemen dat dit succes zich zal herhalen. "Mercedes heeft zichzelf uitgeroepen tot favoriet, maar daar is geen bewijs voor", stelde Marko in een interview met Kleine Zeitung.

De Oostenrijker benadrukte de complexiteit van de nieuwe uitdaging. "De ontwikkeling van de verbrandingsmotor alleen al is ongelooflijk. De motor is kleiner dan die in mijn grasmaaier!", aldus Marko. De nieuwe reglementen vereisen een radicaal herontwerp van alle componenten. Efficiëntie, elektrisch vermogen, brandstoftechnologie en gewichtsverdeling worden allemaal cruciale factoren.

Red Bull ontwikkelt voor het eerst een eigen krachtbron via Red Bull Powertrains in samenwerking met Ford. Het team vertrouwde voorheen op Renault en later Honda voor motoren. Marko schetste de aanpak van Red Bull voor de nieuwe uitdaging. "Er zijn drie of vier dingen die belangrijk zijn voor de nieuwe auto. De verbrandingsmotor, daar zijn we mee bezig, en tenzij er duurbaarheidsproblemen zijn, zal het geen gamechanger zijn", legde hij uit.

De Red Bull-adviseur benadrukte ook het belang van andere componenten. "De batterij is cruciaal; we beginnen met een conventionele oplossing daarvoor, en benzine is een zeer belangrijke factor. De ontwikkeling op dit gebied gaat heel goed met onze partner Exxon." Met de komst van nieuwe fabrikanten zoals Audi belooft het seizoen van 2026 een van de meest onvoorspelbare in decennia te worden.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS