Dr. Helmut Marko: "Carlos Sainz gaf Ferrari 'afscheidscadeau' met virtual safety car Mexico"

Red Bull-adviseur Helmut Marko heeft met een kwinkslag gereageerd op de virtual safety car die Carlos Sainz veroorzaakte tijdens de Grand Prix van Mexico. Volgens de Oostenrijker stuurde de Spanjaard zijn voormalige werkgever Ferrari een laat afscheidscadeau door inhaalrace van Max Verstappen op Charles Leclerc te onderbreken.
Lando Norris won vorige week overtuigend in Mexico en nam de leiding in het kampioenschap over van teamgenoot Oscar Piastri. De Brit heeft nu één punt voorsprong met nog vier races te gaan. Viervoudig wereldkampioen Verstappen staat 36 punten achter na een moeizame kwalificatie waarin hij niet verder kwam dan de vijfde startplek.
Tijdens de race zette Verstappen een sterke inhaalrace in. Hij naderde Leclerc voor de tweede plek toen de virtual safety car werd ingezet voor een incident met Sainz. De Williams-coureur was gespind op het stadiongedeelte en raakte de muur. Hoewel sommige fans de VSC overbodig vonden, bleek achteraf dat Sainz' auto nog in een gevaarlijke positie stond en rook produceerde.
Sainz vertrok begin dit jaar van Ferrari naar Williams na vier seizoenen bij de Italiaanse renstal, waar hij al zijn vier Grand Prix-zeges behaalde. Marko zag in het incident een ironische wending. "Max had zo'n geweldige comeback. Hij was gemiddeld vijf à zes tienden sneller. We waren honderd procent overtuigd dat hij nog tweede zou worden, maar Sainz gaf Ferrari een laat afscheidscadeau", zei hij tegen Sky Duitsland.
Sainz zelf ontkende dat hij opzettelijk een safety car of virtual safety car veroorzaakte. Hij had juist geprobeerd zijn auto veilig te parkeren. Williams wilde de auto door sensorschade na een eerdere botsing met Liam Lawson al uit de race halen. "Ik ging naar binnen bij de barrière om een safety car of VSC te voorkomen. We zouden de auto toch al retiren. Ik denk dat ik de auto in een veilige positie heb gezet."
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Marina Bay. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Oliver Bearman voelt zich benadeeld door Haas-strategie: "Normaal neem je de gok met de tweede auto"

Ferrari-CEO Benedetto Vigna spreekt geruchten over breuk met Fred Vasseur tegen

Tom Coronel wordt aan belofte herinnerd na zege van Max Verstappen: "Als Max nog een race wint, vreet ik een bezemsteel op"


