De drie snelle dames van Iron Dames en de uitdaging in de 24U van Le Mans: "Power Your Dreams"
Uitgegeven door Wim Boekel • 6 juni 2025 10:50
The Iron Dames keren dit jaar voor de zevende keer terug naar de 24 uur van Le Mans. Het is enige team met een volledige line-up van dames. In samenwerking met TotalEnergies lanceert het team het volgende hoofdstuk van de reis ,et het statement: ‘Power Your Dreams’.
Foto: Iron Dames
Nadat het team in 2024 met een speciale liverey kwam die geinspireerd was op dromen van kinderen, komt het team dit jaar terug met een nieuw ontwerp die die visie nog een stap verder brengt. De 2025 ‘Power Your Dreams’-livery is symbolisch alsmede blikvangend. En zoals het bij een dames-team past, uitgevoerd met roze. Het moest uistralen wat het betekent om te dromen en te leveren.
Het team bestaat dit jaar uit Michelle Gatting, Rahel Frey en Célia Martin. Het trio gaat voor een goed resultaat in de LMGT3-categorie. Het team gaat verder en wil ook de fans in Le Mans betrekken bij het team. Daarom is er in de Le Mans Village ook een Iron Dames-winkel, waar de ‘Powering Your Dreams’-lifestyle collectie verkocht wordt. Daarnaast zijn er ook intereactieve fan ervaringen en verrassingen, waarbij sport wordt gecombineerd met creativiteit en empowerment.

Foto: Iron Dames
“Terugkomen in Le Mans is altijd speciaal, voor de 7e keer terugkomen als Iron Dame en Porsche-coureur is nog specialer”, vertelt Gatting over de aankomende 24 uur van Le Mans. “Ik ben erg enthousiast over deze komende 24 uur van Le Mans, omdat we een nieuwe sterke samenwerking met TotalEnergies aankondigen, maar ook omdat we racen met het team dat vorig jaar de 24 uur van Le Mans domineerde. We weten natuurlijk dat het geen gemakkelijke taak wordt, dat is het nooit, en daarom moeten we extra sterk zijn en extra hard werken om een goed resultaat te behalen.” Frey kijkt uit naar haar favoriete race op het Circuit de la Sarthe.
“Ik kijk echt uit naar de 24 uur van Le Mans, mijn favoriete race van het jaar!”, aldus de Zwitser. “Terug zijn bij Porsche, waar we ons beste resultaat tot nu toe hebben behaald, en nu deel uitmaken van het team dat het kampioenschap verdedigt in samenwerking met TotalEnergies, maakt dit evenement nog specialer. Het is weer een mijlpaal voor het Iron Dames-project en een bewijs van hoe ver we zijn gekomen! Allez Iron Dames.” Waar het tweetal een uitgebreide ervaring op het circuit hebben, gaat het voor Martin juist het debuut worden in de Franse endurance klassieker.

Foto: Iron Dames
“Mijn eerste 24 uur van Le Mans racen is een droom die uitkomt, en het doen met de ‘Powering Your Dreams’-livery maakt het nog specialer”, vertelt de coureur over haar debuut. “Samen met Iron Dames, Porsche, Manthey en TotalEnergies geven we een boodschap af die verder gaat dan racen: ambitie, inclusie en vastberadenheid - we bewijzen dat motorsport een kracht voor verandering kan zijn, die de volgende generatie in staat stelt om hun dromen na te jagen, op en naast het circuit. En ik ben er trots op dat ik dit avontuur deel met mijn twee ervaren teamgenoten Michelle en Rahel.”
FOTO'S Iron Dames Porsche