Laatste nieuws
• UPDATE: Kwalificatie UITGESTELD! LIVE-TIMING GP van Singapore: kan Max Verstappen de goede reeks voortzetten? Volg de rondetijden LIVE• HIGH-LIGHTS F1 Sprint: Slechte start Verstappen, crash Russell en McLaren teamgenoten rijden elkaar uit de race• Oscar Piastri reageert op crash met Lando Norris: "Ik heb hem niet gezien bij de apex"• Lando Norris verdedigt inhaalpoging op teamgenoot Oscar Piastri: "Ik heb het recht om dat te doen"• George Russell baalt na crash tijdens sprintrace in Singapore: "Een heel domme fout"• Charles Leclerc houdt stand in Singapore, maar ziet Ferrari snelheid verliezen: "We hadden aan het einde niet de snelheid"• Lewis Hamilton ziet kansen voor Ferrari na tweede plaats in sprintrace: "Zodra de regen kwam, wist ik dat dit een mooie dag werd"• UPDATE: Kwalificatie UITGESTELD! LIVE-TIMING GP van Singapore: kan Max Verstappen de goede reeks voortzetten? Volg de rondetijden LIVE• HIGH-LIGHTS F1 Sprint: Slechte start Verstappen, crash Russell en McLaren teamgenoten rijden elkaar uit de race• Oscar Piastri reageert op crash met Lando Norris: "Ik heb hem niet gezien bij de apex"• Lando Norris verdedigt inhaalpoging op teamgenoot Oscar Piastri: "Ik heb het recht om dat te doen"• George Russell baalt na crash tijdens sprintrace in Singapore: "Een heel domme fout"• Charles Leclerc houdt stand in Singapore, maar ziet Ferrari snelheid verliezen: "We hadden aan het einde niet de snelheid"• Lewis Hamilton ziet kansen voor Ferrari na tweede plaats in sprintrace: "Zodra de regen kwam, wist ik dat dit een mooie dag werd"
Formule 1

Corriere dello Sera: Fred Vasseur onder druk! Ferrari-baas moet positie verdedigen na teleurstellende seizoensstart

Door Bas Kaligis12 juni 2025 · 15:00 uur1 min lezen
Corriere dello Sera: Fred Vasseur onder druk! Ferrari-baas moet positie verdedigen na teleurstellende seizoensstart
🏁 DIT WEEKEND Singapore Airlines Singapore Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

De positie van Fred Vasseur als teambaas van Ferrari staat onder druk. Het topmanagement van de Italiaanse renstal heeft vraagtekens gezet bij zijn functioneren na de tegenvallende prestaties in het huidige seizoen.

Ferrari staat na negen races op een teleurstellende derde plaats in het constructeurskampioenschap. Het team heeft dit seizoen nog geen overwinning geboekt en ligt 197 punten achter op koploper McLaren. Charles Leclerc behaalde weliswaar zijn derde podiumplaats in Spanje, maar Lewis Hamilton wacht nog steeds op zijn eerste top-drie finish voor de Scuderia.

De Franse teambaas moet zich volgens Italiaanse media verantwoorden voor de matige resultaten. Hij wordt ervan beschuldigd te weinig kennis te hebben van de interne werkomgeving bij Ferrari. Onder zijn leiding werd Hamilton aangetrokken als vervanger van Carlos Sainz. Ook vertrok technisch directeur Enrico Cardile en kwam Loïc Serra van Mercedes voor hem in de plaats.

Antonello Coletta wordt genoemd als mogelijke opvolger van Vasseur. Hij leidt momenteel het succesvolle hypercar-programma van Ferrari en jaagt dit weekend op een derde opeenvolgende zege in de 24 uur van Le Mans. Coletta zou eerder al in beeld zijn geweest voor de functie maar deze hebben afgewezen.

Het artikel van Corriere dello Sera verschijnt enkele weken nadat Red Bull-teambaas Christian Horner benaderd zou zijn door Ferrari. Horner bevestigde dat hij gevleid was door de interesse maar benadrukte dat zijn toekomst bij Red Bull ligt. Hij heeft een contract tot 2030 en grapte dat zijn Italiaans te slecht is om bij Ferrari aan de slag te gaan.

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×