Circuit de Barcelona Catalunya lijkt F1-gat met spectaculaire klasse op te vullen

Het Circuit de Barcelona-Catalunya lijkt vanaf 2027 een nieuwe grote raceklasse te mogen verwelkomen. Volgens de Spaanse krant El Periódico heeft het circuit een meerjarige overeenkomst gesloten met IndyCar. De Amerikaanse raceklasse zou vanaf volgend jaar in juli een wedstrijd afwerken op het Spaanse circuit, waar jarenlang de F1 racete.
De komst van IndyCar lijkt geen toeval. De Grand Prix van Barcelona ontbreekt in 2027 op de Formule 1-kalender, doordat de race in Spanje afwisselend met de Grand Prix van België op Spa-Francorchamps wordt verreden. Hierdoor is er om het jaar ruimte op de kalender van het Circuit de Barcelona-Catalunya.
IndyCar naar BarcelonaM
Volgens El Periódico hebben IndyCar en het Circuit de Barcelona-Catalunya een meerjarige deal bereikt, die in 2027 van start gaat. De wedstrijd zou in juli plaatsvinden. Daarmee krijgt het Spaanse circuit er een aansprekend internationaal autosportevenement bij in een jaar waarin de Formule 1 niet in Barcelona neerstrijkt.
IndyCar is de belangrijkste Amerikaanse raceklasse voor eenzitters en staat bekend om de combinatie van permanente circuits, stratencircuits en ovals. De mogelijke komst naar Barcelona zou de klasse een extra podium in Europa bieden.
Barcelona blijft verzekerd van grote autosport
Het Circuit de Barcelona-Catalunya is al jarenlang een vaste waarde op de internationale autosportkalender. Naast de Formule 1 worden er ook andere grote race-evenementen georganiseerd. Met IndyCar zou het circuit een nieuwe publiekstrekker binnenhalen om het jaar zonder Formule 1 op te vullen.
De F1-race in Barcelona rouleert vanaf 2027 met de Belgische Grand Prix op Spa-Francorchamps. Daardoor staat Barcelona niet ieder jaar op de F1-kalender. De eventuele komst van IndyCar kan ervoor zorgen dat autosportliefhebbers ook in die jaren een groot evenement op het Spaanse circuit kunnen bezoeken.
Een officiële bevestiging van de overeenkomst en de exacte racedatum moet nog volgen.
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Austin. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

FOTO'S - Mercedes-AMG triomfeert in Portimão, Max Verstappen schittert en drie titels bekronen zinderende GTWC-finale

Oscar Piastri eerlijk over moeizaam McLaren-seizoen: "Dit is waarschijnlijk het maximaal haalbare"

Viaplay definitief overgenomen door Videoland: Wat betekent dit voor de Formule 1?

