Christijan Albers haalt uit naar Oscar Piastri en McLaren: 'Hij raakte in paniek'
Uitgegeven door Bas Kaligis • 25 september 2025 18:46
Christijan Albers spaart Oscar Piastri niet na diens crash in Bakoe. De voormalig coureur stelt dat de kampioenschapsleider in paniek raakte, teambaas Andrea Stella wordt gehypet en McLaren strategisch faalt.

McLaren beleefde een dramatisch weekend in Azerbeidzjan. Piastri crashte zowel in de kwalificatie als de race, terwijl Lando Norris niet verder kwam dan de zevende plaats. De Australiër maakte een valse start vanaf P9, raakte in antistall en zag het hele veld voorbijkomen voordat hij weer op gang kwam. Volgens Albers was dit het moment waarop de paniek toesloeg.
"Bij Piastri was het echt pijnlijk", verklaart de Viaplay-analist. "Hij maakte een valse start en was te snel weg. Toen raakte hij in paniek. Hij trapte op de rem en kwam in antistall. Het hele veld reed voorbij. Dat was een pijnlijk moment. Hij was weer niet consistent en had het niet onder controle."
In zijn poging om posities terug te winnen, probeerde Piastri Nico Hülkenberg buitenom in te halen bij bocht 5. Met de Sauber op een brede lijn blokkeerde de Australiër zijn remmen en eindigde frontaal in de bandenstapels. Zijn reeks van 34 races op punten kwam abrupt ten einde. "Hij kreeg turbulentie achter Hülkenbergs auto. Hij zat helemaal aan de buitenkant op het vuile deel. De auto remde niet af en eindigde in de banden", analyseert Albers.
De kritiek beperkt zich niet tot Piastri. Ook teambaas Stella krijgt ervan langs. Ondanks dertien zeges dit seizoen vindt Albers dat McLaren met hun dominante auto betere resultaten zou moeten boeken. "Daar ligt ook mijn irritatie. Ze hebben een enorm dominante auto. Andrea Stella bouwt dat team om hem heen, maar ik zie hetzelfde als bij Andreas Seidl, die ook zo gehypet werd. Ze hebben een fantastische auto, maar qua strategie zijn ze slecht."
"Als je Max, Russell of Leclerc in die auto zet, heb je een compleet ander kampioenschap", stelt Albers. Piastri gaat met 25 punten voorsprong op Norris naar Singapore, terwijl racewinnaar Max Verstappen in twee races 35 punten heeft goedgemaakt.
"De coureurs zijn niet consistent. Dat is waar het probleem ligt."




