Laatste nieuws
• Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?• V-Max, DNRT en PureDriving slaan handen ineen voor terugkeer in 2027 van de Paasraces op Circuit Zandvoort• FIA grijpt in met strengere regels tegen mogelijke sluiproutes rond budgetplafond vanaf 2027• Max Verstappen over de staat van het asfalt in Austin: "Ik moet na dit weekend waarschijnlijk een nieuwe ruggengraat bestellen"• Lando Norris wacht op duidelijkheid over Formule 2-plannen met eigen raceteam 'LN4 Fusion'• Formule E-baas hoopt Max Verstappen te overtuigen met nieuwe Gen4-auto: "Ik zou hem heel graag in de auto zien"• Toptalent Milan Marczak kroont zich met twee racewinsten overtuigend tot kampioen in Porsche Carrera Cup Benelux! "Dankbaar voor wat ik doe"• Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?• V-Max, DNRT en PureDriving slaan handen ineen voor terugkeer in 2027 van de Paasraces op Circuit Zandvoort• FIA grijpt in met strengere regels tegen mogelijke sluiproutes rond budgetplafond vanaf 2027• Max Verstappen over de staat van het asfalt in Austin: "Ik moet na dit weekend waarschijnlijk een nieuwe ruggengraat bestellen"• Lando Norris wacht op duidelijkheid over Formule 2-plannen met eigen raceteam 'LN4 Fusion'• Formule E-baas hoopt Max Verstappen te overtuigen met nieuwe Gen4-auto: "Ik zou hem heel graag in de auto zien"• Toptalent Milan Marczak kroont zich met twee racewinsten overtuigend tot kampioen in Porsche Carrera Cup Benelux! "Dankbaar voor wat ik doe"
Formule 1

Christian Horner voert gesprekken met BYD-topvrouw Stella Li over toetreding tot de Formule 1

Door Bas Kaligis21 mei 2026 · 04:03 uur1 min lezen
Christian Horner voert gesprekken met BYD-topvrouw Stella Li over toetreding tot de Formule 1
🏁 DIT WEEKEND MSC Cruises United States Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Voormalig Red Bull-teambaas Christian Horner sprak meermaals met BYD-topvrouw Stella Li over een mogelijke toetreding tot de Formule 1.

De Chinese autofabrikant onderzoekt de mogelijkheid om als twaalfde team toe te treden tot de F1-grid. Horner reisde afgelopen weekend naar Cannes om Li te ontmoeten en de twee zaten twee dagen lang meerdere keren rond de tafel. Li zou "zeer enthousiast" zijn over de stap naar de Formule 1.

Tegelijkertijd wordt BYD in verband gebracht met de biedingsstrijd om de 24 procent die Otro Capital in Alpine bezit. Onder de gegadigden zitten ook Horner zelf en Mercedes, dat motoren levert aan het Franse team. Renault, eigenaar van Alpine, beschouwt Horner en Mercedes als voorkeurspartijen.

De focus van BYD ligt volgens ingewijden echter niet op een minderheidsbelang, maar op het opzetten van een volledig nieuwe renstal. De fabrikant beschikt over de middelen en expertise om zo'n project te dragen. Vorig jaar steeg de wereldwijde verkoop met 7,7 procent tot 4,6 miljoen voertuigen, waarmee BYD nu de derde autobouwer ter wereld is qua marktwaarde.

Horner werd afgelopen zomer ontslagen bij Red Bull en mag sinds 8 mei weer in welke functie dan ook terugkeren in de Formule 1. Hij voerde gesprekken met F1-CEO Stefano Domenicali en FIA-voorzitter Mohammed Ben Sulayem, en zou bij een terugkeer aandringen op een eigenaars- of aandeelhoudersrol. Eerder werd hij ook in verband gebracht met Aston Martin, waar eigenaar Lawrence Stroll de mogelijkheid van een leiderschapsduo met Adrian Newey verkende.

Li bevestigde recent contact met Domenicali in Shanghai en onderstreepte de interesse van BYD: "Ik hou van de Formule 1 omdat het draait om passie en cultuur, en mensen ervan dromen om in de Formule 1 te rijden."

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×