Laatste nieuws
• MotoGP: De spanning is om te snijden! Marco Bezzecchi wint in Mandalika, terwijl Jorge Martin leiding terugpakt van Marc Márquez• Porsche neemt grotere greep op Manthey: focus op extreme performance verder uitgebreid• Thomas Preining kampioen! Eindstand DTM 2026 Kampioenschap rijders + Eindstand DTM Kampioenschap Teams 2026• Charles Leclerc blijft jagen op Max Verstappen: "Paar kleine nieuwe onderdelen geïntroduceerd, maar het is niet genoeg"• Ooit noemde hij de Honda F1-motor een 'GP2-engine', nu haalt Fernando Alonso weer uit naar Honda-motor na problemen• Kasper Schormans en Rocco Coronel zorgen voor Hollands feestje! MP Motorsport teamkampioen Spaans F4 2026• Lando Norris komt terug op zijn woorden na botsing met Oscar Piastri: "Het was mijn fout! Ik heb het team teleurgesteld"• MotoGP: De spanning is om te snijden! Marco Bezzecchi wint in Mandalika, terwijl Jorge Martin leiding terugpakt van Marc Márquez• Porsche neemt grotere greep op Manthey: focus op extreme performance verder uitgebreid• Thomas Preining kampioen! Eindstand DTM 2026 Kampioenschap rijders + Eindstand DTM Kampioenschap Teams 2026• Charles Leclerc blijft jagen op Max Verstappen: "Paar kleine nieuwe onderdelen geïntroduceerd, maar het is niet genoeg"• Ooit noemde hij de Honda F1-motor een 'GP2-engine', nu haalt Fernando Alonso weer uit naar Honda-motor na problemen• Kasper Schormans en Rocco Coronel zorgen voor Hollands feestje! MP Motorsport teamkampioen Spaans F4 2026• Lando Norris komt terug op zijn woorden na botsing met Oscar Piastri: "Het was mijn fout! Ik heb het team teleurgesteld"
Formule 1

Christian Horner heeft vragen bij timing nieuwe FIA-vleugelrestricties

Door Bas Kaligis22 februari 2025 · 19:00 uur1 min lezen
Christian Horner heeft vragen bij timing nieuwe FIA-vleugelrestricties

Christian Horner toont zich tevreden dat de FIA actie onderneemt in de flexibele vleugel-discussie, maar de Red Bull-teambaas plaatst vraagtekens bij de timing van de nieuwe maatregelen die pas halverwege het Formule 1-seizoen 2025 ingaan.

De FIA heeft een tweedelig plan opgesteld na onderzoek naar de flexibele vleugels van McLaren en Mercedes, die onder de aandacht werden gebracht door Red Bull Racing en Ferrari. Hoewel er geen overtredingen werden geconstateerd, komen er strengere tests. De nieuwe regels voor de achtervleugel gaan in bij de seizoensstart in Australië, terwijl de frontvleugeltests pas vanaf de Grand Prix van Spanje van kracht worden.

McLaren heeft bevestigd dat aanpassingen nodig zijn aan de MCL39, maar teambaas Andrea Stella verwacht geen grote problemen. Fred Vasseur van Ferrari verwelkomt de duidelijkheid in de planning, ondanks dat de timing direct na Monaco komt.

De Red Bull-teambaas zegt hierover: "Het is goed dat ze het aanpakken. De achtervleugel wordt aangepast, maar de frontvleugel pas bij race negen. Waarom negen? Ik weet het niet, maar het is wat het is. Het betekent wel dat je pre-race negen en post-race negen met kwesties te maken krijgt, wat onvermijdelijk tot extra kosten leidt."

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×